Օրվա մամուլ 09:31 18/04/2014
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ կառավարության հետ միասին փոփոխություններ տեղի կունենան նաև Հայաստանի դիվանագիտական կորպուսում: Օրինակ՝ Բելգիայում և Եվրոպական միությունում Հայաստանի դեսպան Ավետ Ադոնցը նշանակվելու է Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպան: Այսինքն՝ այդ երկրում դեսպանի պաշտոնից կազատվի Օլեգ Եսայանը:
Հիշեցնենք, որ Ավետ Ադոնցը Բելգիայում դեսպան էր նշանակվել 2009թ.: Մինչ այդ նա պատգամավոր էր, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ: Դեսպան նշանակվելուց հետո նրա անդամությունն այդ կուսակցությանը սառեցվեց:
Որոշ տեղեկությունների համաձայն՝ Ա.Ադոնցի փոխարեն Բելգիայում և ԵՄ-ում դեսպան կնշանակվի նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Նա պետք է համակարգի ԵՄ-ի և Եվրահանձնաժողովի հետ Հայաստանի աշխատանքները:

Пресса дня 10:43 18/04/2014
Газета «Жаманак» пишет, что в дипломатическом корпусе Армении ожидаются кадровые изменения. Согласно источникам издания, посол Армении в Бельгии и ЕС Авет Адонц будет назначен главой дипмиссии в России.
Авет Адонц был назначен послом в Бельгии в 2009 году. До этого он являлся депутатом парламента от «Процветающей Армении», а после назначения заморозил свое членство в партии.
По некоторым сведениям, вместо Адонца послом Армении в Бельгии и Евросоюзе может быть назначен бывший премьер-министр Тигран Саркисян.