Օրվա մամուլ 09:43 22/10/2014
Ոչ իշխանական եռյակի հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքից հետո հայտարարվեց, որ հոկտեմբերի 24-ի հանրահավաքից առաջ տեղի կունենա եռյակի լիդերների հանդիպում, որտեղ էլ հետագա անելիքների շուրջ վերջնական որոշումներ կկայացվեն: Երեկ «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակիցը զարմանքով արձանագրել է, որ եռյակի ներկայացուցիչները խուսափողաբար են մոտենում այս թեմային: «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանն ասել է, թե չի կարող պատասխանել, թե երբ է տեղի ունենալու եռյակի լիդերների հանդիպումը: Նաիրա Զոհրաբյանը ևս չի կարողացել պատասխանել:
«Այս պատասխանների մեջ արտառոց ոչինչ չէր լինի, եթ եռյակի հերթական՝ հոկտեմբերի 24-ի հանրահավաքին ընդամենը երկու օր մնալիս չլիներ: Լիդերների հանդիպումը ուշանում է տեխնիկական պատճառներով: Բանն այն է, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Հայաստանում չէ: Ըստ մամուլի հրապարակումների, նա Դուբայում հանգստանում է ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի և ռուսաստանաբնակ գործարար Սամվել Կարապետյանի հետ»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 11:03 22/10/2014
После митинга непровластных парламентских сил 10 октября было объявлено, что до следующего митинга 24 октября состоится встреча лидеров «тройки», на которой и будет принято окончательное решение по поводу дальнейших действий, пишет газета «Айкакан жаманак».
Издание отмечает, что представители тройки уклончиво подходят к данному вопросу. Руководитель фракции «Наследие» Рубен Акопян сказал, что не может ответить, когда состоится встреча лидеров «тройки». Наира Зограбян также не смогла ответить на этот вопрос.
«Встреча лидеров запаздывает по техническим причинам. Дело в том, что глава партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян в настоящее время находится за пределами Армении»,- пишет газета.