Հասարակություն 12:37 18/09/2014
Սահմանամերձ համայնքներին աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով ՀՀ կառավարությունում վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի նախաձեռնությամբ ստեղծվել է աշխատանքային խումբը, որը կմշակի ամբողջական փաթեթ: Գործադիրի այսօրվա նիստում ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը ներկայացնելով Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի սահմանամերձ համայնքներին օժանդակություն ցուցաբերելու օրենսդրական նախաձեռնությունը՝ նշեց, որ ստեղծված աշխատանքային խումբը կքննարկի դրանք:
Ըստ փոխվարչապետի` աշխատանքային խումբն ամփոփում է բոլոր առաջարկությունները. «Կլինի համատեղ ամբողջական փաթեթ, որի մեջ կլինեն ոչ միայն սոցիալական, այլև գործարարությանը վերաբերող հարցեր»:
Հովիկ Աբրահամյանի խոսքերով` սահմանամերձ համայնքներին օժանադակություն ցուցաբերելու հարցը կառավարության նախաձեռնությունն է, իսկ ԱԺ պատգամավորների ներկայացրած բոլոր առաջարկությունները կքննարկվեն, իսկ ողջամիտ առաջարկները կներառվեն այդ փաստաթղթում:

Общество 13:03 18/09/2014
С целью оказания содействия приграничным общинам по инициативе премьер-министра Армении Овика Абраамяна создана рабочая группа, которая будет заниматься разработкой целостного пакета предложений. В ходе сегодняшнего заседания исполнительного органа вице-премьер РА, министр территориального управления Армен Геворкян, представляя законодательную инициативу депутата Никола Пашиняна об оказании содействия приграничным общинам, отметил рабочая группа обсудит эти предложения.
По словам вице-премьера, рабочая группа подытоживает все предложения. «Будет разработан совместный целостный пакет предложений, в который войдут не вопросы не только социального характера, но и вопросы, касающиеся предпринимательства», - сообщил он.
В свою очередь Овик Абраамян подчеркнул, что вопрос оказания содействия приграничным общинам является инициативой правительства, а все представленные депутатами НС предложения будут обсуждены, а наиболее разумные из них будут включены в этот документ.