Հասարակություն 10:17 31/08/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նախօրեին շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին՝ ծննդյան 55-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի՛ պարոն Սահակյան,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ 55-ամյակի կապակցությամբ:
Արցախի ազատագրական պայքարը, որին Դուք շարժման առաջին իսկ օրերից անմնացորդ նվիրվեցիք, փարոսի պես լուսավորեց Ձեր կյանքի ուղին: Ինչպես ազատամարտի դժվար օրերին, այնպես էլ հրադադարի պայմաններում, երբ Արցախը հնարավորություն ստացավ վերադառնալու խաղաղ կյանքին, Դուք երբեք չխուսափեցիք պատասխանատվությունից և ջանք ու եռանդ չխնայեցիք Արցախ աշխարհը ամրապնդելու և շենացնելու համար: Այսօր էլ Ձեր ղեկավարության ներքո Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը շարունակում է իր հաստատուն ընթացքը դեպի կայունություն և բարգավաճում:
Կրկին շնորհավորելով այս հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, արևշատություն և նոր հաջողություններ՝ ի բարօրություն Արցախ աշխարհի և Ձեր ամուր ու գեղեցիկ հայկական ընտանիքի»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Society 16:09 31/08/2015
Armenian President Serzh Sargsyan on August 30 sent a congratulatory message to President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan on the occasion of his 55th birthday, the press service of NKR President’s Office said.
“Respected Mr. Sahakyan!
I cordially congratulate you on your 55th birthday.
The Artsakh liberation struggle you dedicated yourself selflessly to from the first days of the movement has lightened like a beacon your course of life. In difficult times of the liberation war and under conditions of the armistice when Artsakh received the opportunity to return to a peaceful life, you have never avoided responsibility and spared no effort for the strengthening and improvement of Artsakh. Under your leadership, the Nagorno Karabakh Republic today continues to follow a path to stability and prosperity.
I again congratulate you on your birthday and wish you good health, long life and new achievements for the good of Artsakh and your wonderful, strong Armenian family,” the message says.