Հասարակություն 10:17 31/08/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը նախօրեին շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին՝ ծննդյան 55-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի՛ պարոն Սահակյան,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ 55-ամյակի կապակցությամբ:
Արցախի ազատագրական պայքարը, որին Դուք շարժման առաջին իսկ օրերից անմնացորդ նվիրվեցիք, փարոսի պես լուսավորեց Ձեր կյանքի ուղին: Ինչպես ազատամարտի դժվար օրերին, այնպես էլ հրադադարի պայմաններում, երբ Արցախը հնարավորություն ստացավ վերադառնալու խաղաղ կյանքին, Դուք երբեք չխուսափեցիք պատասխանատվությունից և ջանք ու եռանդ չխնայեցիք Արցախ աշխարհը ամրապնդելու և շենացնելու համար: Այսօր էլ Ձեր ղեկավարության ներքո Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը շարունակում է իր հաստատուն ընթացքը դեպի կայունություն և բարգավաճում:
Կրկին շնորհավորելով այս հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, արևշատություն և նոր հաջողություններ՝ ի բարօրություն Արցախ աշխարհի և Ձեր ամուր ու գեղեցիկ հայկական ընտանիքի»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Общество 10:41 31/08/2015
Президент Армении Серж Саргсян 30 августа направил поздравительное послание президенту Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяну по случаю 55-летия со дня рождения. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«Уважаемый господин Саакян!
Сердечно поздравляю Вас с 55-летием со дня рождения.
Арцахская освободительная борьба, которой Вы с первых же дней движения безостаточно посвятили себя, как маяк осветила Ваш жизненный путь. Как в трудные дни освободительной войны, так и в условиях перемирия, когда Арцах получил возможность вернуться к мирной жизни, Вы никогда не избегали ответственности и не жалели усилий и энергии для укрепления и благоустройства Арцаха. И сегодня под Вашим руководством Нагорно-Карабахская Республика твердо продолжает свой путь к стабильности и процветанию.
Еще раз поздравляя с этим юбилеем, желаю Вам крепкого здоровья, долголетия и новых успехов во благо Арцаха и Вашей крепкой и прекрасной армянской семьи», – говорится в поздравительном послании президента РА.