Հասարակություն 14:14 23/02/2007
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում գրանցվելու եւ հետագայում խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար կուսակցությունները պետք է ներկայացնեն կանոնադրության բնօրինակը: Բայց «Ժառանգություն» կուսակցությունը չի կարող, որովհետեւ նրանց կենտրոնական գրասենյակի դռները արդեն մեկ տարի է, ինչ փակ են, իսկ կանոնադրությունն էլ փակ դռների հետեւում է:
«Մենք բազմիցս դիմել ենք արդարադատության նախարարին, ԴԱՀԿ ղեկավարին, բայց այս ամիսների ընթացքում չենք ստացել ոչ մի պատասխան եւ լուծման առաջարկ: Վարչապետը հանձն առավ լուծել հարցը, որ գրասենյակ տրամադրեն, բայց մեր ցավն այն է, որ վարչապետը նույնիսկ չի կարողանում լուծել մի գրասենյակի հարցը»,- այսօրվա ասուլիսում հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի ՀՈՎՀԱՆՆԻՍՅԱՆԸ:
«Բոլորն անխտիր խոսում են ազատ ու արդար ընտրությունների մասին:
Դուք որոշեք այս ընտրական գործընթացը ազա՞տ է, թափանցի՞կ է,- լրագրողներին հարցով դիմեց բանախոսը եւ անմիջապես էլ հավելեց,- իհարկե ոչ»:

Politics 19:11 23/02/2007
The parties are obliged to submit their charters to the Central Electoral Committee in order to get registered and participate in elections. “Heritage” (Jarangutiun) party cannot do that because the doors of the party office have been closed for already a year and the charter is in the office.
“We have applied to the minister of justice, Judicial Acts Compulsory Execution service head many times but did not receive any reply. The prime minister promised to solve the problem of the office but the problem is that he cannot solve a problem of even one office,” Raffi Hovannisian, chairman of Heritage party said.
“Everybody is talking about free and fair elections. You decide if the election process is free and transparent,” the speaker addressed the reporters and answered himself, “Of coarse, not.”