Հասարակություն 14:55 22/05/2007
Ինչպես Panorama. am-ի թղթակցին տեղեկացրեցին «Օրինաց երկիր» կուսակցության մամուլի ծառայությունից, թիվ 11 ընտրատարածքում առաջադրված Հեղինե ԲԻՇԱՐՅԱՆԸ և թիվ 33 ընտրատարածքում առաջադրված մյուս ՕԵԿ-ական Հովհաննես ՄԱՐԳԱՐՅԱՆԸ դիմել են Սահմանադրական դատարան` վիճարկելու այդ տեղամասերում ընտրությունների արդյունքները: Նրանք, ներկայացնելով ընտրությունների ժամանակ գրանցած ընտրախախտումների վերաբերյալ համապատասխան փաստեր, պահանջում են, որպեսզի այդ ընտրատարածքներում ընտրությունների արդյունքները չեղյալ համարվեն: Իսկ Սահմանադրական դատարանի մամուլի ծառայությունից էլ հայտնեցին, որ շուտով տեղի կունենա ՍԴ աշխատակարգային նիստ, որտեղ էլ պետք է որոշեն, թե երբ է քննվելու պատգամավորության թեկնածուների ներկայացրած հայցը:
Հիշեցնենք, որ թիվ 11-ում Հեղինե Բիշարյանի հետ միասին պատգամավոր դառնալու համար պայքարում էին բռնցքամարտի աշխարհի նախկին չեմպիոն Իսրայել Հակոբկոխյանը և «Բելաջիո» ռեստորանային համալիրի «տեր» Գրիգոր Մարգարյանը, ում թեկնածությունը պաշտպանում էր Հանրապետական կուսակցությունը: Ըստ ԿԸՀ վերջնական տվյալների, այստեղ հաղթել էր Գ. Մարգարյանը: Իսկ թիվ 33-ում Բացի ՕԵԿ-ական Հովհաննես Մարգարյանից, առաջադրվել էին Հայկազ Մովսիսյանը և Հանրապետական Աշոտ Աղաբաբյանը: Նա, ըստ ԿԸՀ տվյալների, ընտրություններում հաղթել է:

Politics 21:04 22/05/2007
Heghine Bisharyan, nominated at 11th electoral district and 33rd electoral district nominee another “Orinats Erkir” member Hovhannes Margaryan appealed to Constitutional Court with a claim contesting voting results at the mentioned electoral districts, “OE” press service informed Panorama.am today. Presenting the facts of electoral fraud the claimers demand the results of voting at the given districts to be considered invalid. According to press-service of the Constitutional court, the date of the mentioned claim discussion will be assigned at the court’s upcoming working sitting.
To be reminded that Heghine Bisharyan’s rivals at the same 11th electoral district were the former box world champion Israel Hakobkokhyan and owner of “Bellagio” restaurant complex Grigor Margaryan, whose candidacy was supported by the Republican party. According to Central Electoral Commission G.Margaryan carried the majority of votes at that electoral district. At the 33rd district together with “OE” member Hovhannes Margaryan Haykaz Movsisyan and Republican Ashot Aghababyan were nominated. The latter was announced elected at the given district.