Սպորտ 17:06 27/11/2007
Ֆրանսիայի Նիցցա քաղաքում անցկացված Անրի Դելանեի անվան ըմբշամարտի միջազգային բաց առաջնությանը հայ ըմբիշները հաջող են հանդես եկել: Հայաստանի հավաքականը նվաճել է 3 բրոնզե և մեկ արծաթե մեդալ: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Լյովա Վարդանյանը:
Նրա խոսքով, արծաթե մեդալի է արժանացել 84 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Տիգրան Սահակյանը: Բրոնզե մեդալակիրներն են Կարեն Մնացակայնանը` 60 կգ, Արթուր Շահինյանը` 84 կգ և Արման Գեղամյանը` 96 կգ քաշային կարգում: Հիշեցնենք, որ Դելաների անվան առաջնությունը մեկնարկել էր նոյեմբերի 24-ին և ավարտվեց այսօր:
Մեր հավաքականը Ֆրանսիայում ներկայացնում էին 7 մարզիկ, գլխավոր մարզիչն էր Լևոն Ջուլֆալակյանը: Նիցցիայում անցկացվող մրցաշարին մասնակցում էր 144 մարզիկ, աշխարհի 19 երկրներից:

Спорт 17:35 27/11/2007
Армянские борцы достаточно успешно выступили в турнире имени Анри Делане в Ницце. Как сообщили Panorama.am в Федерации борьбы Армении, наша сборная завоевала 3 бронзовые и одну серебряную медаль.
Серебряную медаль выиграл Тигран Саакян (84 кг), а бронзовыми призерами стали Карен Мнацаканян (60 кг), Артур Шагинян (84 кг) и Арман Гегамян (96 кг).
Турнир имени Анре Делане начался 24 ноября и завершился сегодня. Нашу республику во Франции представили 7 спортсменов во главе с тренером Левоном Джулфалакяном. В турнире приняли участие 144 борца из 19 стран мира.