Քաղաքական 17:01 23/12/2008
Նոր տարվա և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ այսօր ՀՀ Նախագահի նստավայրում ընդունելության էին հրավիրվել զանգվածային լրատվության միջոցների ավելի քան 150 ներկայացուցիչներ, որի ընթացքում Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է լրագրողներին` նրանց մաղթելով առողջություն և հաջողություն, իսկ լրատվամիջոցներին` օրեցօր ավելացող լսարան:
«Թող 2009 թվականը լինի իրադարձություններով հագեցված տարի և լրագրողներն ու լրատվամիջոցները կարողանան հասարակությանն օպերատիվ իրազեկել»,-ասել է երկրի ղեկավարը, միաժամանակ ցանկանալով, որ օրվա լրահոսում գերակշռող լինի դրականը:
Նախագահ Սարգսյանը նաև վստահություն է հայտնել, որ 2009 թվականին Հայաստանն ընթանալու է զարգացման ճանապարհով և ունենալու է հաջողություններ: Նրա խոսքով, տեղի են ունենալու իրադարձություններ, որոնք ավելի են ամրապնդելու են մեր երկրի անվտանգությունն ու մեր ժողովրդի հավատը վաղվա օրվա նկատմամբ:

Общество 18:30 23/12/2008
Более 150 представителей местных средств массовой информации сегодня были приглашены на прием в резиденцию президента Республики Армения, сообщает пресс-служба президента.
В ходе приема, организованном по случаю праздников Нового года и Рождества, президент Серж Саргсян поздравил журналистов, пожелав им здоровья и удачи, а средствам массовой информации – увеличивающейся изо дня в день аудитории.
«Пусть 2009 год будет полон событиями, и журналисты, средства массовой информации могли оперативно информировать общественность», - сказал глава армянского государства, также пожелав, чтобы в новостях преобладало позитивное.
Президент Саргсян выразил уверенность, что в 2009 году Армения будет развиваться и что грядущий год будет успешным для всей страны. По его словам в следующем году еще больше укрепится безопасность нашей страны и вера народа в завтрашний день.