Քաղաքական 16:43 18/11/2009
Բելգիայում և Նիդեռլանդներում Հայաստանի դեսպան Ավետ Ադոնցն այսօր հանդիպել է Բրյուսելի Բուրգամիստր Ֆրեդդի Թիլեմանսին:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության հաղորդմամբ, դեսպան Ադոնցը և Բրյուսելի քաղաքապետը մտքեր են փոխանակել ժողովրդական դիվանագիտության, ժողովուրդների ուղիղ և անմիջական շփումների կարևորության վերաբերյալ՝ մշակութային և ճանաչողական միջոցառումները դիտարկելով որպես լավագույն միջոց:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել նախաձեռնել համատեղ միջոցառումներ, այդ թվում՝ անցկացնել Բրյուսելի օրեր Երևանում և Բրյուսելի խորհրդանիշը հանդիսացող «Մանեկեն փիս»-ի հայկական ազգային տարազ կրելուն նվիրված միջոցառում՝ Բրյուսելում:

Days of Brussels to be held in Yerevan
On November 18 Armenia’s Ambassador to Belgium and the Netherlands Avet Adonts had a meeting with the Burgomaster of Brussels Freddy Thielemans.
Ambassador Adonts and the Mayor of Brussels exchanged views on public diplomacy, direct and immediate contacts between nations, viewing the organization of cultural events as the best means for that.
The parties agreed to imitate joint events, including the Days of Brussels in Yerevan.