Քաղաքական 10:06 20/09/2010
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ ամփոփագրի սեպտեմբերի անցած շաբաթվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու տարբեր հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման շուրջ 229 դեպք, որոնց արդյունքում հայկական դիրքապահների ուղղությամբ հակառակորդը արձակել է մոտ 2398 փամփուշտ: Հակառակորդը օգտագործել է ինչպես փոքր, այնպես էլ խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքեր, մասնավորապես «СВД» և «Սև նետ» տիպի դիպուկահար հրացաններ, «ПК», «ДШК» և «УТЁС» տիպի գնդացիրներ:
Սեպտեմբերի 17-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից հրազենային գնդակային մահացու վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, եֆրեյտոր Անդրանիկ Իգորի Սարգսյանը:
Պաշտպանական գոտու բոլոր ուղղություններում նշված խախտումներին ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կողմից տրվել է համարժեք պատասխան:

Политика 12:01 20/09/2010
В течение прошедшей недели азербайджанская сторона около 230 раз нарушила режим прекращения огня, в результате чего в направлении армянских дозорных было выпущено 2398 пуль. Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, противник использовал огнестрельное оружие как малого, так и крупного калибра, в частности, снайперские винтовки «СВД», «Черная стрела» и пулеметы типа «ПК», «ДШК» и «УТЕС».
17 сентября в результате обстрела со стороны противника в северо-восточном направлении карабахо-азербайджанской линии соприкосновения смертельное огнестрельное ранение получил срочный военнослужащий, ефрейтор Андраник Игоревич Саргсян (1990 года рождения, Шушинский военный комиссариат).
Дозорные подразделения Армии обороны НКР дали адекватный ответ нарушениям режима во всех направлениях оборонной линии.