Հասարակություն 10:07 08/03/2011
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Կանանց տոնի կապակցությամբ այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել, որում մասնավորապես ասվում է. «Շնորհավորում եմ մեր մայրերին, տիկնանց, քույրերին, դուստրերին Կանանց տոնի կապակցությամբ: Կնոջ դերը թե՛ մեր ընտանիքներում, թե՛ հասարակության մեջ միշտ էլ բացառիկ է եղել: Հայաստանի առաջին Հանրապետությունն աշխարհի այն փոքրաթիվ պետություններից էր, որտեղ կանանց շնորհվել էր ընտրելու և ընտրվելու իրավունք: Ուրախալի է, որ այսօր էլ մեր հանրային կյանքի բոլոր ոլորտներում կանայք ստանձնել են յուրահատուկ դերակատարում: Կանանց մասնակցությունը հարստացնում է հասարակական կյանքն ու ամրապնդում մեր արժեքները, ավելացնում հավատն ու վստահությունը ապագայի հանդեպ:
Սիրելի՛ կանայք, Դուք թանկ եք մեզ համար տարվա բոլոր օրերին, իսկ այս տոնը պարզապես գեղեցիկ առիթ է` արտահայտելու մեր սերն ու հիացմունքը, մեր հարգանքն ու երախտագիտությունը ձեր նկատմամբ:
Կրկին շնորհավորելով Մարտի 8-ի առթիվ` մաղթում եմ ձեզ ամենայն բարիք: Թո՛ղ ձեր ընտանիքներում և ձեր սրտերում միշտ իշխեն սերն ու ներդաշնակությունը»:

Society 13:54 08/03/2011
The role of the women both in our families and in the society has always been unique. The first Republic of Armenia was one of the fewest states in the world where the women were given the right to elect and be elected. It is gratifying that today in all spheres of public life the women have assumed a unique role. The participation of the women enriches the public life and strengthens our values, increases faith and confidence toward the future.
Dear women !
You are precious to us in all days of the year, and this holiday is just a nice opportunity to express our love and admiration, our respect and gratitude towards you.
I wish you all the best once again congratulating you on March 8.
Let the love and harmony prevail in your families and in your hearts," the President's address says.