Աշխարհում 10:48 18/06/2011
Հարավկորեացի զինվորները սխալմամբ կրակ են բացել Չինաստանից ժամանած մարդատար օդանավի ուղղությամբ, համարելով այն Հյուսիսային Կորեային պատկանող զինվորական ինքնաթիռ:
Այս մասին հաղորդում է «Ֆրանս Պրես» գործակալությունը:
Կրակը բացվել է երկու հետևակայինների կողմից, ովքեր գտնվել են Հյուսիսային Կորեայի սահմանից 1,7 կմ հեռավորության վրա գտնվող կղզում, երբ ինքնաթիռը սկսել է իջնել Սեուլի մոտակայքում գտնվող օդանավակայանում վայրէջք կատարելու համար:
Տեղեկատվության համաձայն, օդանավը, որում եղել է 119 ուղևոր, պատկանել է հարավկորեական «Asiana Airlines» ընկերությանը: Այն չի վնասվել, քանի որ գտնվել է կրակողներից զգալի հեռավորության վրա: Տուժածներ չկան նաև մարդկանց շրջանում:

Society 11:00 18/06/2011
South Korean troops fired at a commercial aircraft flying near the sea border with North Korea, misidentifying it as North's jet fighters, “France Press” news agency informs.
According to “Reuters” writes a Marine Corps spokesman said two soldiers guarding an island on the waters off the South's western city of Incheon, fired their K-2 rifles for about 10 minutes at around 4 a.m. on Friday.
The plane was later identified as a flight by South Korean carrier Asiana Airlines making its descent to Incheon International Airport, Seoul's main airport.