Այսօրվանից մեկնարկում են ՀՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումները
Այսօր պաշտոնապես մեկնարկում են Հայաստանի Հանրապետության 20-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումները: Հայաստանի պատմության թանգարանում բացվելու է միանգամից երեք ցուցահանդես՝ «Հայաստանի երեք հանրապետությունները. Նվաճումները և խորհրդանիշները», «Հայաստանի Հանրապետության նամականիշներ», «Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի հուշադրամները»:
Տոնական միջոցառումների շրջանակներում նախատեսված են մի շարք միջոցառումներ՝ ցուցահանդեսներ, հուշ-երեկոներ, փառատոներ, գրական ցերեկույթներ ու երեկույթներ և այլն:
Նշենք նաև, որ ՀՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում բացվելու են Մատենադարանի, օդանավակայանի նոր մասնաշենքերը, հեծանվահրապարակը: Իսկ գլխավոր միջոցառումները նախատեսված են սեպտեմբերի 21-ին: Այդ օրը Հանրապետության հրապարակում կայանալու է զորահանդես, իսկ երեկոյան՝ մեծ տոնական համերգ:

С сегодняшнего дня начинаются мероприятия, посвященные 20-летию независимости Армении
С сегодняшнего дня официально стартуют мероприятия, посвященные 20-летию независимости Республики Армения. В Музее истории Армении откроются сразу три выставки: “Три республики Армении: достижения и символы”, “Марки республики Армения”, “Памятные монеты Центрального банка”.
В рамках праздничных мероприятий предусмотрены также выставки, памятные вечера, фестивали, литературные дни и вечера.
Отметим, что по случаю 20-летия независимости Армении откроются новые здания Хранилища древних рукописей “Матенадарана”, ереванского аэропорта “Звартноц”, новая велоплощадка.
А главные мероприятия пройдут 21 сентября. В этот день на Главной площади Еревана пройдет военный парад, а вечером состоится праздничный концерт.