Տարածաշրջան 14:35 11/02/2012
Իրանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ`միլիոնավոր իրանցիներ այսօր մասնակցել են իսլամական հեղափոխության 33-րդ տարեդարձին նվիրված քայլերթին:
Իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ` ԻԻՀ նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադն այսօր կայացած քայլերթի ժամանակ, դիմելով Արևմուտքին, մասնավորապես նշել է. «Արևմտյան երկրներին խորհուրդ եմ տալիս, որպեսզի ձեռնպահ մնան տարածաշրջանի գործերին միջամտելու և Իսրայելին աջակցելու քաղաքականությունից: Իսրայելը նման է «թղթե մեքենայի», որն Արևմուտքին այլևս պետք չէ»:
Իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ էլ` ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդի գլխավոր խորհրդական, բրիգադի գեներալ Յահյա Ռահիմ Սաֆավին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն, Անգլիան և Իսրայելը հեղափոխության առաջին իսկ օրվանից տարբեր միջոցներով փորձել են այդ հեղափոխությունը կործանել, սակայն 33 տարի անց էլ Իրանի ժողովուրդը արժանապատվորեն բռնել է զարգացման ճանապարհը:

Регион 15:30 11/02/2012
Сегодня в Иране миллионы жителей приняли участие в шествии, посвященном празднованию 33-й годовщины исламской революции. Об этом пишут иранские СМИ.
Согласно иранскому информагентству «МЕХР», президент ИРИ Махмуд Ахмадинежад в ходе сегодняшнего шествия выступил с речью, в которой отметил: «Западным странам советую воздержаться от политики вмешательства в региональные дела и содействия Израилю. Израиль похож на „бумажную машину”, которая более не нужна Западу».
По данным иранского информационного агентства «ФАРС», главный советник духовного лидера ИРИ, бригадный генерал Яхья Рахим Сафави заявил, что США, Британия и Израиль с первого же дня революции разными средствами пытались провалить ее, однако и спустя 33 года народ Ирана достойно идет по пути развития.