Հասարակություն 13:12 27/03/2012
Իրանի և Հայաստանի սահմանին գտնվող Նորդուզ բնակավայրի շրջակայքում վայրի բնության միջազգային այգի կհիմնվի:
Տեղեկատվության համաձայն` Իրանի Արևելյան Ատրպատական (Արևելյան Ազարբայջան) նահանգի Շրջակա միջավայրի պահպանության կազմակերպության գործադիր տնօրենը նշել է, որ վայրի բնության միջազգային այգին կհիմնվի Իրանի և Հայաստանի տարածքում, որի հիմնական նպատակն է պահպանել այդ տարածքում առկա բուսականությունն ու կենդանական աշխարհը:
Իրանցի պաշտոնյան ընդգծել է, որ այս նախագիծը նպատակ ունի նաև ներկայացնելու երկու երկրների էկոտուրիզմի հնարավորությունները:

Общество 14:35 27/03/2012
В окрестностях населенного пункта Нордуз на границе Армении и Ирана будет разбит международный парк дикой природы. Об этом сообщает официальное информационное агентство Ирана «ИРНА».
Согласно информации, исполнительный директор Организации по охране окружающей среды иранской провинции Восточный Атрпатакан (Восточный Азербайджан) отметил, что международный парк дикой природы будет разбит на территории Ирана и Армении, основная цель которого охранять растительный и животный мир на этой территории.
Иранский чиновник подчеркнул, что этот проект нацелен на представление возможностей экотуризма двух стран.