Քաղաքական 15:25 04/05/2012
Սերժ Սարգսյանը հանձնարարել է խստացնել մարտական հերթապահությունը հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ, ՀՀ զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն:
Երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակի հաղորդմամբ, նախագահը լսել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի, ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի զեկույցները բանակաշինության, զինված ուժերի մարտունակության բարձրացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ, ինչպես նաև վերջին ամիսներին տարածաշրջանում և դրանից դուրս ռազմաքաղաքական ընդհանուր իրադրության, հայ-ադրբեջանական շփման գծում օպերատիվ իրավիճակի, զարգացման միտումների և սահմանագծում անդորրը պահպանելու ուղղությամբ ձեռնարկվող անհրաժեշտ միջոցառումների մասին:
Սերժ Սարգսյանը հանձնարարել է խստացնել մարտական հերթապահությունը հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում, մարտունակության և կարգապահության բարձրացման ուղղությամբ շարունակական միջոցներ ձեռնարկել:

Политика 16:00 04/05/2012
Президент Армении Серж Саргсян поручил усилить боевое дежурство на линии соприкосновения ВС Армении и Азербайджана
Президент Армении, верховный главнокомандующий Вооруженными силами РА Серж Саргсян сегодня посетил Министерство обороны Армении.
По сообщению пресс-службы главы государства, министр обороны Армении и начальник Генерального штаба ВС Армении представили президенту ход работ, осуществляемых в направлении военного строительства и повышения боеспособности вооруженных сил, общее военно-политическое положение, сложившееся в последние месяцы в регионе и за его пределами, оперативную ситуацию на линии соприкосновения ВС Армении и Азербайджана, тенденции развития, а также необходимые меры, предпринимаемые с целью сохранения стабильности на границе.
Серж Саргсян поручил усилить боевое дежурство на линии соприкосновения ВС Армении и Азербайджана, а также предпринять последовательные меры по повышению боеспособности и дисциплины.