«Էքզիտ փոլի» արդյունքներ. Սերժ Սարգսյանը ստացել է ընտրողների ձայների 58 տոկոսը (տեսանյութ)
Gallup Organization կողմից անցկացված «Էքզիթ փոլի» արդյունքներով նախագահական ընտրությունների հենց առաջին փուլում հաղթել է ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը` ստանալով ընտրողների ձայների 58 տոկոսը:
Երկրորդ տեղում Րաֆֆի Հովհաննիսյանն է` 32%-ով, որին հետևում են Պարույր Հայրիկյանն ու Հրանտ Բագրատյանը` 3-ական տոկոս: Վարդան Սեդրակյանը, Արման Մելիքյանը և Անդրիաս Ղուկասյանը ստացել են էքզիթ-փոլի ընթացքում հարցվածների 1-ական տոկոսի ձայները:
Այս տվյալները քիչ առաջ «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության եթերում ներկայացրեց Gallup Organization ներկայացուցիչը: Վերջինիս ներկայացմամբ` հարցումն անց է կացվել 122 տեղամասերում, որին մասնակցել են 19130 ընտրողներ:

According to the exit poll by The Gallup Organization, incumbent President Serzh Sargsyan won the first round of election with 58 percent of the votes.
Raffi Hovannisian is second with 32 percent, followed by Paruyr Hayrikyan and Hrant Bagratyan with 3 percent each. Vardan Sedrakyan, Arman Melikyan and Andrias Ghukasyan received 1 percent of the votes each, according to the exit poll.
The Gallup Organization’s representative presented these data on ArmNews TV. According to him, the poll was conducted at 122 polling stations among 19,130 voters.