Հասարակություն 17:42 15/08/2013
Օգոստոսի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դ. Տոնոյանը հերթական անգամ հանդիպել է Կարմիր Խաչի միջազգային կազմակերպության (ԿԽՄԿ) պատվիրակ Դրագանա Ռանկովիչին, տեղեկացնում է ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Տիկին Ռանկովիչը տեղեկացրել է, որ ստացված տեղեկության համաձայն` Բաքվի ԿԽՄԿ գրասենյակը վստահ է, որ շուտով հայտնի դառնա Հակոբ Ինջիղուլյանի հետ նրանց հանդիպման ժամկետը:
Շնորհակալություն հայտնելով տեղեկատվության համար՝ Դ. Տոնոյանը իր հերթին ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչին հայտնել է, որ ՀՀ-ում գտնվող ադրբեջանցի զինծառայող Ֆիրուզ Ֆարաջևը փոխել է իր մտադրությունը և ցանկություն հայտնել վերադառնալ Ադրբեջան: Ֆարաջևը նաև շուտափույթ հանդիպում է խնդրել ՀՀ-ում միջազգային մարդասիրական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հրավիրել է անկողմնակալ կազմակերպություններին, մասնավորապես` ԿԽՄԿ-ին, հանդիպել Ֆարաջևին: Տրամադրված տեղեկությունը ԿԽՄԿ-ի կողմից ի գիտություն է ընդունվել:
Նշենք, որ օգստոսի 8-ից Ադրբեջանում գերության մեջ հայտնված զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանի մասին որևէ նոր տեղեկություն դեռ չի հաղորդվում. ԿԽՄԿ երևանյան գրասենյակից Panorama.am-ին ասացին, որ Բաքվում ԿԽՄԿ ներկայացուցիչներին չի հաջողվում հանդիպել զինծառայողի հետ:

Society 17:57 15/08/2013
On 15th of August First Deputy Minister of Defence of Armenia Mr. Davit Tonoyan held a regular meeting with the International Committee of the Red Cross delegate in Armenia Ms.Dragana Rankovich.
Ms.Rankovich informed that according to the information from the ICRC office in Baku “they are confident that they will soon get the date of the visit with Hakob Injighulyan”.
On his part D.Tonoyan informed the ICRC delegate that FiruzFaragev, the Azerbaijani serviceman who is kept in Armenia has changed his intention and expressed a wish to return back to Azerbaijan. He also requested meetings with representatives of international humanitarian organizations in Armenia.
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia urgesimpartial humanitarian organizations, the ICRC in particular to meet with Farajev.
The ICRC took note of the information.
There is no information about Hakob Injighulyan, Armenian soldier who was captivated by the Azerbaijani side on August 8. Panorama.am was told by the ICRC Yerevan office that the ICRC Baku office cannot get the chance to meet the soldier.