Աշխարհում 10:29 03/04/2014
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը Twitter-ի իր էջում գրել է, ապրիլի 3-ին մեկնում է Վիեննա` մասնակցելու ԵԱՀԿ-ում տեղի ունենալիք քննարկումներին:
Վերջինս նշել է, որ ուրբաթ օրը` ապրիլի 4-ին, մեկնելու է Մոսկվա, որտեղ նախատեսված է Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը. «Խաղաղություն Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հարցում»:
Ջեյմս Ուորլիքը Twitter-յան մեկ այլ գրառմամբ տեղեկացրել է, որ հանդիպել է ԱՄՆ-ի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էդ Ռոյսի հետ, ով այցելելու է Հայաստան, Ադրբեջան և Ուկրաինա:

Политика 11:00 03/04/2014
Американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик оставил запись в своем микроблоге в Twitter, где сообщил, что в пятницу встретится с главами МИД Армении и Азербайджана Эдвардом Налбандяном и Эльмаром Мамедъяровым.
«Отправляюсь сегодня в Вену для участия в консультациях в ОБСЕ. Затем – в Москву, где в пятницу встречусь с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана», - написал он.
Также сопредседатель сообщил, что встретился с председателем комитета по иностранным делам палаты представителей США, конгрессменом Эдом Ройсом, который планирует посетить Азербайджан, Армению и Украину.