Քաղաքական 15:40 25/04/2014
Բակո Սահակյանը ԱՄՆ կոնգրեսականների հետ քննարկվել է ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը վերաբերող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Երևանում ապրիլի 25-ին ՀՀ-ում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ մի խումբ կոնգրեսականների հետ՝ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էդ Ռոյսի գլխավորությամբ, հաղորդում են ԼՂՀ նախագահի աշխտակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող մի շարք հարցեր: Երկուստեք կարևորվել է հակամարտության խաղաղ կարգավորումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պաշտոնական Ստեփանակերտը կարևոր է համարում ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացումը` դիտարկելով այն որպես բարեկամ երկիր, որտեղ բնակվում են միլիոնավոր հայեր:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը, Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախմբի մի խումբ անդամներ` նախագահ Քեն Խաչիկյանի գլխավորությամբ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Region 16:18 25/04/2014
On April 25, Artsakh Republic President Bako Sahakyan met, at the Permanent Representation of NKR in Yerevan, with a group of U.S. Congressmen led by Congressman Ed Royce, Chairman of the U.S. House Committee on Foreign Affairs.
Issues related to the settlement of Nagorno-Karabakh conflict and regional processes were discussed. Both sides highlighted the peaceful resolution of the conflict within the OSCE Minsk Group framework.
President Sahakyan noted that official Stepanakert attaches importance to developing relations with the U.S., considering it as a friendly country, home to millions of Armenians.
NKR Foreign Minister Karen Mirzoyan, representatives of the Armenian National Committee of America (ANCA) led by ANCA chairman Ken Hachikian and other officials attended the meeting, the press service of Artsakh Republic President reports.