Քաղաքական 12:46 17/05/2014
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն նախօրեին ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովին, Ջեյմս Ուորլիքին և Ժակ Ֆորին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԼՂ հակամարտության կողմերի շփման գծում տիրող իրավիճակը, համանախագահների հետ նույն ձևաչափով փետրվարի 5-ի հանդիպումից ի վեր տեղի ունեցած զարգացումները: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է շփման գծում տեղի ունեցած հիմնական պատահարները, ինչպես նաև լարվածության թուլացման և փոխվստահության հաստատման հեռանկարների մասին իր նկատառումները:
Կարևորելով Մինսկի խմբի համանախագահների հետ արդեն ավանդույթ դարձած հանդիպումները, Սեյրան Օհանյանն ավելացրել է, որ հակամարտության կարգավորման շուրջ ցանկացած քաղաքական որոշում պետք է ամրապնդված լինի ռազմական ոլորտի հիմնավորված մասնագիտական ու փորձագիտական եզրակացություններով:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ժակ Ֆորը, որպես իրեն փոխարինող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ, ներկայացրել է Պիեռ Անդիոյին:

Politics 13:31 17/05/2014
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan met with Co-Chairs of the OSCE Minsk Group Igor Popov, James Warlick and Jacques Faure on Friday, the press service of the Defense Ministry reports.
The situation at the Line of Contact and the events that took place after the February 5 meeting with the Co-Chairs were discussed at the meeting.
Armenia’s Defense Minister spoke about the incidents at the Line of Contact as well as presented his view about the perspectives of easing the tensions and establishing mutual confidence.
Mr Ohanyan stressed the importance of traditional meetings with the Co-Chairs and added that any political decision on conflict resolution must be fortified by expert opinion.
Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk also participated in the meeting.