Քաղաքական 12:32 21/05/2014
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները բոլոր ջանքերը գործադրում են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համար: Հակամարտությունը պետք է լուծվի այս շրջանակներում»,- Երևանում ընթացող Եվրոպական միության ընդլայնման 10-րդ տարեդարձին նվիրված հանրային քննարկում ժամանակ պատասխանելով հարցին, թե Եվրամիությունը կոնկրետ ինչ քայլեր է ձեռնարկում ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համար, ասաց Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Տրայան Հրիստեան:
Ըստ նրա, ԵՄ-ն մշտապես ջանքեր գործադրում է, փորձում է վստահություն ու պայմաններ ստեղծել, որոնք կնպաստեն հակամարտության՝ գոյություն ունեցող ձևաչափով կարգավորմանը:
Քննարկմանը ներկա ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անրի Ռենոն էլ ասաց, որ Եվրամիությունը սատարում է Մինսկի խմբի քայլերին՝ հակամարտությունը կարգավորելու ուղղությամբ:

Politics 15:06 21/05/2014
The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group exert maximum efforts to achieve the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, Head of EU Delegation to Armenia Traian Hristea said at a public debate in Yerevan dedicated to the 10th anniversary of European Union’s enlargement.
“The Nagorno-Karabakh conflict should be resolved within the OSCE Minsk Group framework,” he added.
The European Union constantly makes efforts and tries to create an atmosphere of confidence as well as to create conditions for the settlement of the conflict in the current format, Mr Hristea said.
French Ambassador to Armenia Henri Reynaud said for his part that the European Union assists the efforts of the OSCE Minsk Group towards the conflict settlement.