Քաղաքական 12:20 16/06/2014
Չեխիայի պատգամավորների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահի հրավերով ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձաժողովի պատվիրակությունը` հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի գլխավորությամբ, հունիսի 16-18-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Պրահա: Պատվիրակության կազմում են հանձնաժողովի անդամներ Էդմոն Մարուքյանը և Նիկոլ Փաշինյանը: Այս մասին հաղորդում են ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից:
Պրահայում հանդիպումներ կլինեն խորհրդարանի նախագահ պարոն Յան Համշեկի հետ, խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովներում, ինչպես նաև Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հանդիպումներ են նախատեսված նաև Չեխիայի Սենատի փոխնագահի, Չեխիայի նախագահի աշխատակազմի արտաքին հարաբերությունների դեպարտամենտի ղեկավարի, ինչպես նաև Չեխիայի առաջին փոխարտգործնախարարի հետ: Նախատեսվում է քննարկել խորհրդարանական համգործակցության ակտիվացման և համատեղ գործերին առնչվող խնդիրներ:

Политика 13:19 16/06/2014
По приглашению председателя постоянной комиссии по внешним отношениям Палаты депутатов Чехии делегация Постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним сношениям во главе с ее председателем Артаком Закаряном 16-18 июня с рабочим визитом отбудет в Прагу. Об этом сообщает пресс-служба комиссии.
В состав делегации вошли депутаты Эдмон Марукян и Никол Пашинян. В Праге запланированы встречи с председателем парламента Чехии Яном Гамшеком, с членами комиссий по внешним отношениям и вопросам безопасности, а также членами парламентской группы дружбы Армения-Чехия.
Запланированы также встречи с вице-спикером Сената, руководителем департамента по внешним отношениям администрации президента Чехии, а также с первым заместителем главы МИД страны.