Հասարակություն 16:15 28/08/2014
Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 27-ին Հադրութի շրջանի Տող գյուղի մոտակայքում մասնակցել է «Երկրապահ կամավորականների միության» կողմից ավանդական ուխտագնացության շրջանակներում կազմակերպված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Իր խոսքում Նախագահ Սահակյանը երկրապահական ավանդական ուխտագնացությունները կարևոր է համարել մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության, ազգային ռազմական ավանդույթների պահպանման, հայրենի երկիրն ավելի լավ ճանաչելու տեսանկյունից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, «Երկրապահ կամավորականների միության» նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Society 16:59 28/08/2014
On August 27, in the vicinity of the Togh village in the Hadrut region of NKR, Artsakh Republic President Bako Sahakyan participated in a festive event organized by the Yerkrapah Volunteer Union as part of the homeland defenders’ traditional pilgrimage.
In his speech, President Sahakyan noted the importance of the homeland defenders’ traditional pilgrimages for patriotic upbringing of the younger generation, keeping the national military traditions and better recognition of the homeland.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Deputy Prime Minister Arthur Aghabekyan, Defense Minister Movses Hakobyan, chairman of the Yerkrapah Volunteer Union Manvel Grigoryan and other officials were present at the event, the press service of the Artsakh Republic President reports.