Իրավունք 18:29 03/09/2014
ՀՀ նախագահի հրամանագրով Արթուր Օսիկյանն ազատվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնից: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
«Հիմք ընդունելով «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասը՝ որոշում եմ. Արթուր Օսիկյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնից»,-ասված է հրամանագրում:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ հրամանագրով նա նշանակվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության պետ. «Հիմք ընդունելով «Քրեակատարողական ծառայության մաuին» Հայաստանի Հանրապետության oրենքի 16-րդ հոդվածի 1-ին մաuը` որոշում եմ. Արթուր Օսիկյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության պետ»:

Право 18:48 03/09/2014
Экс-замглавы полиции Армении А.Осикян назначен руководителем уголовно-исполнительного управления Минюста РА
Указом президента Армении Сержа Саргсяна Артур Осикян освобожден от должности заместителя начальника полиции Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
«Руководствуясь ч.2 ст.13 закона РА „О службе в полиции”, постановляю освободить Артура Осикяна от должности заместителя начальника полиции Армении», – говорится в указе.
Согласно другому указу президента РА Артур Осикян назначен начальником уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции Армении.
«Руководствуясь ч.1 ст.16 закона РА „Об уголовно-исполнительной службе”, постановляю назначить Артура Осикяна начальником уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции Армении», – говорится в указе.