Հասարակություն 18:37 17/09/2014
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր ընդունել է ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամներին` հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանի գլխավորությամբ: Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են պետաիրավական համակարգում Արցախի և Հայաստանի փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահը կարևորել է այս ուղղությամբ երկու հայկական պետությունների խորհրդարանների միջև համագործակցության շարունակական ընդլայնումը` նշելով, որ դրա համար առկա են բոլոր անհրաժեշտ հիմքերը:

Society 19:02 17/09/2014
On September 17, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received members of the Armenian National Assembly Standing Committee on State and Legal Affairs headed by its chairman Hovhannes Sahakyan.
The meeting focused on cooperation between the Artsakh Republic and the Republic of Armenia in the state and legal system.
President Sahakyan noted the importance of continuous expansion of cooperation between the parliaments of the two Armenian states in this area, noting that there are all the necessary conditions for that, the press service of the Artsakh Republic President reports.