Օրվա թեմա 11:09 01/10/2014
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանի ուղերձ է հղել  Տարեցների միջազգային օրվա կապակցությամբ:
«Ավագ սերնդի սիրելի հայրենակիցներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Տարեցների միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Հոկտեմբերի 1-ին ողջ աշխարհը նշում է Տարեցների միջազգային օրը, ու թեև հայ մարդն ավանդաբար առանձնահատուկ վերաբերմունք ու ընդգծված հարգանք է ցուցաբերել ընտանիքի մեծի, ավագի նկատմամբ, սակայն խորհրդանշական օրը լրացուցիչ առիթ է, որպեսզի բոլորս մեկ անգամ ևս խորհենք ավագ սերնդի ու նրա խնդիրների մասին:
Մեր օրերում փոխվում են բարեկեցիկ ծերության, տարեցների խնամքի հանդեպ մոտեցումները, և մենք ձգտում ենք բավարարել այդ փոփոխությունների արդյունքում առաջ եկած ակնկալիքները:
Որպես Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար, ցանկանում եմ վստահեցնել, որ մենք շարունակելու ենք ուշադրության կենտրոնում պահել ավագ սերնդի խնդիրներն ու աշխատելու ենք բազմազան սոցիալական ծառայությունների միջոցով նրանց համար արժանապատիվ կյանք ապահովել ու ինտեգրել հասարակությանը: Այս ուղղությամբ անելիքները տակավին շատ են, և մենք փորձում ենք օր առաջ հասնել մեր առջև դրված այդ նպատակին:
Սիրելի ծնողներ, տատիկներ և պապիկներ, նախարարության աշխատակազմի ու իմ անունից մաղթում եմ Ձեզ առողջություն: Ձեր ամենամեծ հարստությունը ձեր զավակներն են, ինչպես նաև կենսափորձը: Մաղթում եմ, որ դուք միշտ շրջապատված լինեք որդիական սիրով, և վայելեք ձեր փորձը զավակներին փոխանցելու բերկրանքը»:

Общество 11:56 01/10/2014
Министр труда и социальных вопросов Армении Артем Асатрян направил поздравительное послание по случаю Международного дня пожилых людей. Об этом сообщает пресс-служба министерства.
«1 октября весь мир отмечает Международный день пожилых людей. И хотя армянский народ пронес через века особое отношение и уважение к старшим в семье, к пожилым людям, однако этот день является дополнительным поводом для того, чтобы все мы еще раз сосредоточили внимание на проблемах пожилых людей», – говорится в послании министра.
«Я, как министр труда и социальных вопросов Армении, хочу заверить, что мы продолжим держать в центре внимания проблемы старшего поколения, стремясь посредством различных социальных служб обеспечить им достойную жизнь», – отметил Артем Асатрян.
«Уважаемые родители, бабушки и дедушки, от имени всех сотрудников министерства труда и социальных вопросов Армении и себя лично желаю вам здоровья. Ваше самое большое богатство – ваши дети, а также ваш жизненный опыт», – отметил Артем Асатрян.
Напомним, 14 декабря 1990 года Генеральная Ассамблея ООН постановила считать 1 октября Международным днем пожилых людей (International Day of Older Persons). Сначала День пожилых людей стали отмечать в Европе, затем в Америке, а в конце 1990-х годов уже во всем мире.