Հասարակություն 16:46 05/11/2014
ՊՆ. Լրացուցիչ տեղեկություններ են ձեռք բերվել Հ.Ինջիղուլյանի նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքի վերաբերյալ
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է. «Մենք հաստատում ենք վերջերս լրատվամիջոցներում տարածված այն լուրերն այն մասին, որ ՀՀ պատկան մարմինները լրացուցիչ տեղեկություններ են ձեռք բերել Հակոբ Ինջիղուլյանի գերեվարման, նրա նկատմամբ անմարդկային վերաբերմունքի ցուցաբերման, միջազգային մարդասիրական և մարդու իրավունքների իրավունքի նորմերի կոպիտ խախտումների վերաբերյալ:
Ավելի ստույգ, առկա է համապատասխան տեսագրություն, որն ավելորդ անգամ հաստատում է ադրբեջանական քարոզչամեքենայի սին բնույթը: Տեսագրությունն անմիջականորեն կապված է Ինջիղուլյանի նկատմամբ կատարված բռնություններին, դրանց միջոցով նրան իրականությանը չհամապատասխանող հայտարարություններ կատարելուն հարկադրմանը, ինչպես նաև իրականում հստակեցնում է, թե ովքեր են իբրև թե «իրենց հարազատների գերեզմաններին այցելած» ադրբեջանցի դիվերսանտները:
Տեսանյութը զանգվածային տարածման չի տրամադրվում, անձի վերաբերյալ զգայուն տեղեկատվության տրամադրման էթիկական անթույլատրելիության տեսանկյունից, սակայն կարող է կոնֆիդենցիալություն պահպանման համաձայնությամբ, ներկայացվել մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող միջազգային կազմակերպություններին և դիվանագիտական ներկայացուցչություններին»:

Society 18:07 05/11/2014
Armenian Defense Ministry: Additional information available on inhuman treatment of Hakob Injighulyan
Armenian Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan issued the following statement on Wednesday:
“We confirm the recent media reports that Armenia’s relevant bodies obtained additional information about Hakob Injighulyan’s captivity, inhuman treatment and gross violations of international humanitarian law and human rights.
“In particular, a video is available, which once again proves the empty nature of Azerbaijani propaganda. The video shows the violence against Injighulyan, which was used to force him to make statements that have nothing to do with reality. Also, it clarifies the identities of the Azerbaijani saboteurs who allegedly “visited their relatives’ graves.”
“The video is not made public for ethical reasons, but with an agreement of confidentiality, it can be provided to international human rights organizations and diplomatic missions.”