Քաղաքական 15:43 25/11/2014
Երևանում նախօրեին կայացել են միջգերատեսչական խորհրդատվություններ Հայաստանի ԱԳ նախարարության ԱՊՀ վարչության պետ Արմեն Ղևոնդյանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարության ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Ալեքսեյ Պավլովսկու մասնակցությամբ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ խորհրդատվությունների ընթացքում առարկայորեն քննարկվել է հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացման և տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման հարցերի լայն շրջանակ:
Պատշաճ ուշադրություն է հատկացվել եվրասիական ինտեգրացիայի զարգացմանը` հաշվի առնելով Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի նախատեսվող անդամակցությունը:
Հանգամանալից քննարկում է ծավալվել 200-ից ավելի պայմանագրեր և համաձայնագրեր ընդգրկող հայ-ռուսական իրավապայմանագրային դաշտի կատարելագործման և ընդլայնման հարցերի շուրջ: Խորհրդատվությունների մասնակիցներին ընդունել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը:

Политика 16:15 25/11/2014
В Ереване накануне, 24 ноября, состоялись армяно-российские межведомственные консультации при участии начальника Управления СНГ МИД РА Армена Гевондяна и директора Четвертого Департамента стран СНГ МИД РФ Алексея Павловского. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
В ходе консультаций детально был рассмотрен широкий круг вопросов дальнейшего развития армяно-российских союзнических отношений и обеспечения региональной безопасности.
Должное внимание уделено развитию евразийской интеграции, с учетом предстоящего присоединения Армении к Евразийскому экономическому союзу.
Состоялась обстоятельная беседа по вопросам усовершенствования и расширения армяно-российского договорно-правового поля, насчитывающего более 200 договоров и соглашений.