Քաղաքական 13:26 28/11/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Ռաչինսկուն պաշտոնավարման անցած ավելի քան չորս տարիների ընթացքում հայ-լեհական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման գործում ունեցած ներդրման համար և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
Երկուստեք նշվել է, որ Հայաստանի և Լեհաստանի միջև երկկողմ կապերը դինամիկ զարգանում են՝ վերջին տարիներին կայացած նախագահական փոխայցերը, արտաքին գերատեսչությունների միջև պարբերական քաղաքական խորհրդակցությունների անցկացումը նպաստել են նաև միջխորհրդարանական, տնտեսական, մշակութային և գիտակրթական կապերի խորացմանը, ինչպես նաև միջազգային կառույցների շրջանակներում համագործակցության սերտացմանը:

Политика 13:47 28/11/2014
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня завершающего дипломатическую миссию в РА посла Польши Здислава Рачинского. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Серж Саргсян поблагодарил Здислава Рачинского за внесенный за эти годы вклад в укрепление армяно-польских дружественных отношений, пожелав дипломату успехов в его дальнейшей деятельности.
Собеседники отметили, что двусторонние связи между Арменией и Польшей развиваются динамично: состоявшиеся за последние годы взаимные визиты на уровне президентов, проведение регулярных политических консультаций между внешнеполитическими ведомствами двух стран способствовали также укреплению межпарламентских, экономических, культурных и научно-образовательных связей, а также сближению сотрудничества в рамках международных организаций.