Քաղաքական 13:26 28/11/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկուն մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Ռաչինսկուն պաշտոնավարման անցած ավելի քան չորս տարիների ընթացքում հայ-լեհական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման գործում ունեցած ներդրման համար և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:
Երկուստեք նշվել է, որ Հայաստանի և Լեհաստանի միջև երկկողմ կապերը դինամիկ զարգանում են՝ վերջին տարիներին կայացած նախագահական փոխայցերը, արտաքին գերատեսչությունների միջև պարբերական քաղաքական խորհրդակցությունների անցկացումը նպաստել են նաև միջխորհրդարանական, տնտեսական, մշակութային և գիտակրթական կապերի խորացմանը, ինչպես նաև միջազգային կառույցների շրջանակներում համագործակցության սերտացմանը:

Politics 14:22 28/11/2014
Armenian President Serzh Sargsyan received on Friday outgoing Ambassador of Poland to Armenia Zdzisław Raczyński, the presidential press service reported.
President Sargsyan thanked Zdzisław Raczyński for his contribution to the strengthening of Armenian-Polish friendly ties, and wished him success in his future career.
The two sides noted that Armenian-Polish bilateral relations are developing dynamically: over the past years, the mutual presidential visits and political consultations between the Foreign Ministries contributed to the expansion of interparliamentary, economic, cultural, scientific and educational ties as well as intensification of cooperation within international structures.