Հասարակություն 14:27 20/12/2014
Մառախուղը ցրվել է, «Զվարթնոց» օդանավակայանը վերականգնել է բնականոն աշխատանքը, շուտով չվերթներ կիրականացվեն: Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Զվարթնոց» օդանավակայանի հանրային կապերի պատասխանատու Գևորգ Աբրահամյանը:
Հիշեցնենք, որ Մին-Վոդիից և Դոնի-Ռոստովից Երևան ժամանող երկու ինքնաթիռները մառախուղի պատճառով այսօր չեն կարողացել վայրէջք կատարել «Զվարթնոց» օդանավակայանում: Ինքնաթիռները հետ են գնացել իրենց պահուստային օդանավակայաններ: Դոնի-Ռոստովի ինքնաթիռը գնացել է Սոչի, իսկ Մին-Վոդիի ինքնաթիռը Մին-Վոդիի պահուստային օդանավակայան:
Պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ ինքնաթիռները վայրէջք չէին կատարել Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանում, Գ. Աբրահամյանն ասաց, որ օդանավի անձնակազն ու ավիաընկերությունն է որոշում իրենց պահուստային օդանավակայանները:
Նշենք, որ ըստ ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայության, դեկտեմբերի 20-24-ին Երևանում, Արարատյան դաշտում գիշերային և առավոտյան ժամերին սպասվում է մառախուղ:

Общество 15:06 20/12/2014
Туман рассеялся, и ереванский аэропорт «Звартноц» возобновляет работу в привычном режиме. Об этом Panorama.am сообщил пресс-секретарь Международного аэропорта «Звартноц» Геворк Абрамян.
Отметим, ранее стало известно, что из-за сильного тумана самолеты двух рейсов – из Минводы и Ростова-на-Дону – не сумели совершить посадку в ереванском аэропорту «Звартноц». Об этом Panorama.am сообщил пресс-секретарь Главного управления гражданской авиации Армении Рубен Грдзелян. По словам представителя ГУГА, самолеты вернулись на запасные аэропорты. Рейс из Ростова-на-Дону был направлен в Сочи, а из Минводы – на запасной аэропорт данного города.
На вопрос, почему данные рейсы не совершили посадку в аэропорту Гюмри (город на севере Армении), Г. Абрамян ответил, что выбор запасного аэропорта зависит от экипажа самолета и осуществляющей рейс авиакомпании.
Напомним, что, согласно данным гидрометеорологической службы МЧС РА, в период с 20 по 24 декабря на территории Армении ожидается погода преимущественно без осадков, однако в Араратской долине ночью и в утренние часы ожидается туман.