Քաղաքական 17:17 15/01/2015
Այսօր ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ջեյմս Ապպատուրային: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը;
Ողջունելով հյուրին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր է գնահատել ՀՀ-ՆԱՏՕ հարաբերությունների առկա մակարդակը՝ կարևորելով Հայաստան-ՆԱՏՕ 2014-2016թթ. Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի իրականացումը:
Զրուցակիցները կարևորել են ՆԱՏՕ-Հայաստան քաղաքական երկխոսության շարունակումը, միջազգային խաղաղապահ գործողություններին Հայաստանի արդյունավետ մասնակցությունը, ՀՀ զինված ուժերում բարեփոխումների իրականացումը, արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման գործում փոխգործակցությունը:

Политика 18:31 15/01/2015
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня специального представителя генерального секретаря НАТО по Южному Кавказу и Центральной Азии Джеймса Аппатурая.
Как передает пресс-служба внешнеполитического ведомства, Э. Налбандян дал высокую оценку нынешнему уровню отношений республики с Североатлантическим альянсом, отметив важность осуществления Программы действий индивидуального партнерства Армения-НАТО на 2014-2016гг.
Собеседники подчеркнули важность продолжения политического диалога между Арменией и НАТО, эффективного участия РА в международных миротворческих операциях, осуществления реформ в вооруженных силах республики, взаимодействия в предотвращении чрезвычайных ситуаций.