Հասարակություն 10:17 29/01/2015
Հունվարի 28-ին և լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից /15 արկ/ և ՌՊԳ-7 /6/ ու ԱԳՍ /32/ տիպի նռնականետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 4600 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանն առաջնագծում և անհրաժեշտության դեպքում դիմում համապատասխան գործողությունների:

Общество 10:31 29/01/2015
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 28 января и в ночь на 29 января зарегистрировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно информации, за указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также из 60-мм минометов, гранатометов РПГ-7 и АГС произвели в направлении армянских позиций около 4600 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР уверенно владеют оперативной обстановкой на передовой и при необходимости прибегают к соответствующим действиям.