Հասարակություն 14:50 26/03/2015
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը այսօր հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում են եղել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների և 2015թ. գարնանացանի նախապատրաստական աշխատանքների մասին հարցերը: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումների շուրջ զեկույցներով հանդես են եկել քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, կրթության և գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, մշակույթի և  երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալ Գայանե Գրիգորյանը, ԿԱ զբոսաշրջության և պատմական միջավայրի պահպանության վարչության պետ Սերգեյ Շահվերդյանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Արցախում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները պետք է անցնեն բարձր մակարդակով, չսահմանափակվեն միայն մայրաքաղաքով ու շրջկենտրոններով և լայնորեն լուսաբանվեն: Բակո Սահակյանը մի շարք հանձարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Գարնանացանի նախապատրաստական աշխատանքների շուրջ զեկույցով հանդես է եկել գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ պետք է անել հնարավորը անհրաժեշտ աշխատանքների նորմալ ընթացքն ապահովելու նպատակով` համապատասխան հանձարարականներ տալով այս ուղղությամբ:

Политика 14:21 26/03/2015
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 26 марта провел заседание Совета безопасности, в повестке которого были вопросы о мероприятиях, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
С докладами о мероприятиях, посвященных 100-й годовщине Геноцида армян, выступили министр градостроительства Карен Шахраманян, мэр Степанакерта Сурен Григорян, министр образования и науки Слава Асрян, замминистра культуры и по вопросам молодежи Гаяне Григорян, начальник управления туризма и охраны исторической среды при Правительстве Сергей Шахвердян.
Бако Саакян подчеркнул, что мероприятия, посвященные 100-й годовщине Геноцида армян, в Арцахе должны пройти на высоком уровне, не ограничиваясь столицей и райцентрами, и широко освещаться. Президент дал ряд поручений организационного характера по должному осуществлению работ.
Далее министр сельского хозяйства Андраник Хачатрян выступил с докладом о подготовительных работах к весеннему севу.
Президент Саакян отметил, что нужно сделать все возможное для обеспечения нормального хода необходимых работ. Он дал соответствующие поручения в этом направлении.