Հասարակություն 10:00 01/04/2015
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի ասորական համայնքին՝ Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Հայաստանի ասորիներին Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ:
Հայ և ասորի ժողովուրդների բարեկամությունն ու համագործակցությունը հազարամյակների պատմություն ունեն: Շատ նմանություններ ունեն նաև մեր ժողովուրդների պատմական ճակատագրերը:
Հաբ-Նիսանը սիրո, բերկրանքի ու պտղաբերության տոն է, որը խորհրդանշում է նաև բնության վերածնունդը:
Հայաստանում բնակվող, ինչպես նաև աշխարհով մեկ սփռված ասորիներին մաղթում եմ, որ յուրաքանչյուր նոր տարի նրանց բերի երջանկություն և բարօրություն»,- ասված է նախագահի ուղերձում:
Հայտնում են  նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:

Общество 10:25 01/04/2015
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 1 апреля, направил поздравительное послание ассирийской общине Армении по случаю Ха б-Ниссана. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Сердечно поздравляю ассирийцев Армении с Новым годом – Ха б-Ниссаном.
История дружбы и сотрудничества армянского и ассирийского народов насчитывает тысячелетия. Много схожего имеют и исторические судьбы наших народов.
Ха б-Ниссан является праздником любви, радости и плодородия, который символизирует также возрождение природы.
Проживающим в Армении, а также рассеянным по всему миру ассирийцам желаю, чтобы каждый новый год приносил им счастье и благоденствие», – говорится в послании.