Տնտեսություն 15:00 05/05/2015
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ-ում պետական միջնաժամկետ ծախսային ծրագրերի մշակման մշտապես գործող բարձրագույն խորհրդի նիստը: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Քննարկվել և հավանություն է տրվել ՀՀ-ում 2016-2018 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի նախագծի հիմքում դրվելիք հիմնական մակրոտնտեսական ցուցանիշներին:
Հավանություն է տրվել նաև ՀՀ պետական բյուջեներից իրականացվելիք բյուջետային ծախսերի ֆինանսավորման 2016-2018 թթ. կողմնորոշիչ չափաքանակներին:

Экономика 15:21 05/05/2015
В правительстве Армении состоялось заседание Высшего совета по разработке государственных среднесрочных расходных программ
Под председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна в правительстве сегодня состоялось заседание постоянно действующего Высшего совета по разработке государственных среднесрочных расходных программ РА. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Совет обсудил и одобрил основные макроэкономические показатели, которые будут положены в основу проекта Программы государственных среднесрочных расходов РА в 2016-2018 гг.
Были одобрены также ориентировочные размеры финансирования бюджетных расходов, которые будут осуществляться из государственного бюджета РА в 2016-2018 гг.