Քաղաքական 14:21 18/05/2015
«Ես այսօր կապվել եմ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի հետ, և նա ինձ խնդրել է իրեն ժամանակ տալ` ուսումնասիրել 4000 էջանոց հայտը, որ կարողանան մարդիկ մեր հարցերին պատասխանել»,- այսօր Ազգային ժողովում հայտարարեց Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը:
Նշենք, որ ԱԺ ոչ իշխանական խմբակցությունների միջև կայացել էր համաձայնություն էլեկտրաէներգիայի հնարավոր թանկացման մասին խորհրդարանական լսումներ կազմակերպել:
Անդրադառնալով ոչ իշխանական ուժերի` խորհրդարանում սակագնի թանկացման մասին ելույթներին, Բաղդասարյանն ասաց, որ իրենք այս հարցում «ավելի անհանգիստ» են, քանի որ թանկացման ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է կառավարության վրա:
«Խնդրում եմ, պետք չէ կրքերը ավելորդ բորբոքել, սա համարում ենք բոլորիս խնդիրը և չենք թողնի որ որևէ մեկը հանկարծ մեր ժողովրդի հաշվին հարստանա: Մենք բոլորս էլ հետևողական ենք լինելու», -հայտարարեց Բաղդասարյանը:

Politics 19:03 18/05/2015
Public Services Regulatory Commission (PSRC) head Robert Nazaryan asked to give him time to study the bid on increasing the electricity prices in Armenia, head of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) parliamentary faction Vahram Baghdasaryan stated in parliament on Monday.
“Today I spoke to PSRC chairman Robert Nazaryan and he asked me to give him time to study the 4,000-page bid in order to be able to answer your questions,” Baghdasaryan said.
Leader of Prosperous Armenia Naira Zohrabyan said earlier today that non-government factions of Armenian National Assembly intend to conduct hearings on the electricity price increase.
Baghdasaryan urged the representatives of the non-government factions to refrain from escalating the situation.
“This is our common problem and we will not allow anyone to enrich himself at the expense of the people. We all will be consistent,” he stressed.