Իրավունք 09:17 29/06/2015
Քիչ առաջ Բաղրամյան պողոտա այցելեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության պետ Արսեն Այվազյանը և հայտարարեց, որ պողոտայում երեկ, հունիսի 28-ին ուրիշի գույքը կոտրելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185 հոդվածի հատկանիշներով: Քրեական գործի շրջանակներում քննիչը որոշել է առգրավել «Սանիտեք» կազմակերպության աղբամանները:
«Կոչ եմ անում մեր քաղաքացիներին չխոչընդոտել իրականացվող քննչական գործողությանը»,-դիմելով քաղաքացիներին, հայտարարեց Այվազյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ քրեական գործը հարուցվել է կազմակերպության ներկայացուցչի ներկայացրած հաղորդման հիման վրա և առայժմ գործի շրջանակներում մեղադրյալ չկա:
«Զիբիլի ամանը մարդուց թանկ ե՞ք գնահատում»,-բացականչեցին քաղաքացիները՝ կանգնելով աղբամանների վրա ու թույլ չտալով քննչական խմբին մոտենալ դրանց:

Law 12:31 29/06/2015
The Armenian police announced their intention to seize the trash containers that were used by protesters against a power tariff rise to erect barricades on Bagramian Avenue in Yerevan.
Arsen Aivazyan, Head of Yerevan Investigative Department of Armenia’s Investigative Committee, went to Bagramian Avenue today. He said that a criminal case was opened under Article 185 (intentional destruction or damage of property) of the Criminal Code following a complaint by filed by Sanitek, a waste disposal company, on June 28.
“A decision was made to seize the containers. I urge citizens not to obstruct investigative actions,” Aivazyan said. But demonstrators prevented the removal of trash containers by getting onto containers.