Իրավունք 09:17 29/06/2015
Քիչ առաջ Բաղրամյան պողոտա այցելեց ՀՀ Քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության պետ Արսեն Այվազյանը և հայտարարեց, որ պողոտայում երեկ, հունիսի 28-ին ուրիշի գույքը կոտրելու դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 185 հոդվածի հատկանիշներով: Քրեական գործի շրջանակներում քննիչը որոշել է առգրավել «Սանիտեք» կազմակերպության աղբամանները:
«Կոչ եմ անում մեր քաղաքացիներին չխոչընդոտել իրականացվող քննչական գործողությանը»,-դիմելով քաղաքացիներին, հայտարարեց Այվազյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ քրեական գործը հարուցվել է կազմակերպության ներկայացուցչի ներկայացրած հաղորդման հիման վրա և առայժմ գործի շրջանակներում մեղադրյալ չկա:
«Զիբիլի ամանը մարդուց թանկ ե՞ք գնահատում»,-բացականչեցին քաղաքացիները՝ կանգնելով աղբամանների վրա ու թույլ չտալով քննչական խմբին մոտենալ դրանց:

Полиция намерена разобрать баррикады из мусорных баков на проспекте Баграмяна в Ереване
Полиция Армении заявила о намерении изъять мусорные баки, из которых в последние дни митингующие против повышения тарифов на электроэнергию на ереванском проспекте Баграмяна соорудили баррикады.
Прибывший сегодня на проспект Баграмяна начальник ереванского следственного управления СК РА Арсен Айвазян заявил, что на основе жалобы мусороуборочной компании «Санитек» 28 июня возбуждено уголовное дело по признакам ст.185 УК Армении (Умышленные уничтожение или повреждение имущества).
«Принято решение о конфискации контейнеров. Призываю наших граждан не препятствовать следственным мероприятиям», – сказал А.Айвазян. Однако демонстранты не позволили забрать мусорные баки, взобравшись на них.