Քաղաքական 12:08 30/06/2015
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, ղեկավարվելով ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածով` ՀՀ կառավարությունը որոշել է առաջարկել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին 2015 թ. հուլիսի 2-ին ժամը 12:00-ին գումարել ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան և օրակարգում ընդգրկել մեկ հարց՝ «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագրի վավերացում:
«Ցանկանում եմ հիշեցնել, որ այս համաձայնագիրը վերաբերում է միայն ռազմատեխնիկական համագործակցությանը»,-նշել է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը:

Политика 12:32 30/06/2015
Под председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна сегодня, 30 июня, состоялось внеочередное заседание правительства РА.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в соответствии со ст.70 Конституции РА, правительство решило предложить председателю Национального Собрания РА 2 июля, в 12:00, созвать внеочередное заседание парламента.
В повестку дня предложено включить всего один вопрос – ратификацию «Соглашения между правительством Республики Армения и правительством Российской Федерации о предоставлении правительству Республики Армения государственного экспортного кредита».
«Хочу напомнить, что данное соглашение касается только военно-технического сотрудничества», – заявил министр-руководитель аппарата правительства Давид Арутюнян.