Հասարակություն 16:02 30/06/2015
Ծննդյան օրվա առթիվ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորանքներ և բարեմաղթանքներ է ստանում օտարերկրյա պետությունների ղեկավարներից, միջազգային կազմակերպությունների, պետական և հասարակական հատվածի ներկայացուցիչներից, անհատներից: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ի թիվս այլ երկրների ղեկավարների՝ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Ընդունեք ամենաանկեղծ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ձեր պետական գործունեության տարիներին Դուք ձեռք եք բերել Ձեր հայրենակիցների շրջանում արժանի հարգանք, ինչպես նաև մեծ հեղինակություն՝ միջազգային ասպարեզում: Բարձր եմ գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը մեր երկրների միջև բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման գործում:
Ջերմությամբ եմ հիշում վերջերս Մոսկվա կատարած Ձեր այցը, որի ընթացքում մենք միասին մասնակցեցինք Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 70-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին: Ուրախ կլինեմ մեր նոր հանդիպումների, կառուցողական երկխոսության և համատեղ սերտ աշխատանքի շարունակության համար՝ ի բարօրություն Հայաստանի և Ռուսաստանի եղբայրական ժողովուրդների:
Սրտանց ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն, հաջողություններ և ամենայն բարիք»,-ասված է ՌԴ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այսօր նաև հեռախոսազրույց է ունեցել Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ՝ շնորհավորել և բարեմաղթանքներ հղել ՀՀ Նախագահին ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Երկու երկրների ղեկավարները հեռախոսազրույցի ժամանակ անդրադարձել են նաև ռազմավարական դաշնակից պետությունների միջև հարաբերությունների խորացմանն ու բոլոր ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցերին:

Политика 16:17 30/06/2015
По случаю дня рождения президент Армении Серж Саргсян получает поздравления и добрые пожелания от руководителей иностранных государств, представителей международных организаций, государственного и общественного секторов, отдельных лиц.
Как передает пресс-служба главы государства, президенту РА Сержу Саргсяну в числе руководителей других стран поздравительное послание направил президент России Владимир Путин.
«Уважаемый Серж Азатович, примите самые искренние поздравления по случаю Вашего дня рождения.
За годы Вашей государственной деятельности Вы снискали заслуженное уважение среди соотечественников, а также высокий авторитет на международной арене. Высоко ценю Ваш личный вклад в укрепление дружественных, союзнических отношений между нашими странами.
Тепло вспоминаю Ваш недавний визит в Москву, в ходе которого мы вместе приняли участие в мероприятиях, посвященных 70-летию Победы в Великой Отечественной войне. Буду рад нашим новым встречам, продолжению конструктивного диалога и тесной совместной работы на благо братских народов России и Армении.
От души желаю Вам крепкого здоровья, счастья, благополучия, успехов и всего самого доброго», – говорится в поздравительном послании Президента РФ.
Президент Владимир Путин сегодня также провел телефонный разговор с президентом Сержем Саргсяном, поздравил главу армянского государства и адресовал ему добрые пожелания по случаю дня рождения.
Руководители двух стран во время телефонного разговора коснулись также вопросов, касающихся углубления отношений и развития сотрудничества во всех сферах между государствами, являющимися стратегическими союзниками.