Հասարակություն 14:30 04/07/2015
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավբոր վարչությունից հայտնում են, որ համաձայն հրամանագրերի՝
Անդրանիկ Խաչատրյանը նշանակվել է ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարար` ազատվելով ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնից։
ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարար է նշանակվել Արամ Մխոյանը։
Լևոն Գրիգորյանը նշանակվել է ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար` ազատվելով ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից:
Սլավիկ Ասրյանը նշանակվել ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար` ազատվելով ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնից։
Սպարտակ Թևոսյանը նշանակվել է ԼՂՀ ֆինանսների նախարար` ազատվելով ԼՂՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնից։
Հակոբ Ղահրամանյանը ազատվել է ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնից:
Արտակ Բալայանը նշանակվել է ԼՂՀ Նախագահի խորհրդական-տնտեսագիտական վարչության պետ` ազատվելով ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության պետի պաշտոնից:
Արմինե Ալեքսանյանը նշանակվել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ:
ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Մաքսիմ Ալեքսանյանն ազատվել է ժամանակավորապես իրեն վերապահված ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի պարտականությունների կատարումից։

Politics 15:37 04/07/2015
On 4 July President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a set of decrees, the press service of the NKR President Office reports.
By the decrees, Andranik Khachatryan was relieved from the position of NKR minister of agriculture and appointed NKR minister of economics. Aram Mkhoyan was appointed NKR minister of agriculture.
Levon Grigoryan was relieved from the position of head of the NKR Government Staff and appointed minister-head of the NKR Government Staff.
Slavik Asryan was relieved from the position of the NKR minister of education and science and appointed NKR minister of education, science and sport.
Spartak Tevosyan was relieved from the position of NKR minister of finance and economics and appointed NKR minister of finance.
Hakob Ghahramanyan was relieved from the position of NKR minister of industrial infrastructures.
Artak Balayan was relieved from the position of head of the State Tax Service under the NKR Cabinet of Ministers and appointed adviser to the NKR President, head of economic department of the Artsakh Republic President’s Office.
Armine Alexanyan was appointed deputy minister of foreign affairs.
Deputy chairman of the State Committee of Real Estate Cadastre under the NKR Cabinet of Ministers Maksim Aleksanyan was relieved of temporarily entrusted to him duties of chairman of the State Committee of Real Estate Cadastre under the NKR Cabinet of Ministers.