Հասարակություն 14:30 04/07/2015
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավբոր վարչությունից հայտնում են, որ համաձայն հրամանագրերի՝
Անդրանիկ Խաչատրյանը նշանակվել է ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարար` ազատվելով ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնից։
ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարար է նշանակվել Արամ Մխոյանը։
Լևոն Գրիգորյանը նշանակվել է ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար` ազատվելով ԼՂՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնից:
Սլավիկ Ասրյանը նշանակվել ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարար` ազատվելով ԼՂՀ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնից։
Սպարտակ Թևոսյանը նշանակվել է ԼՂՀ ֆինանսների նախարար` ազատվելով ԼՂՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնից։
Հակոբ Ղահրամանյանը ազատվել է ԼՂՀ արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնից:
Արտակ Բալայանը նշանակվել է ԼՂՀ Նախագահի խորհրդական-տնտեսագիտական վարչության պետ` ազատվելով ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության պետի պաշտոնից:
Արմինե Ալեքսանյանը նշանակվել է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ:
ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Մաքսիմ Ալեքսանյանն ազատվել է ժամանակավորապես իրեն վերապահված ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի պարտականությունների կատարումից։

Общество 14:56 04/07/2015
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня, 4 июля, подписал ряд указов. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно указам:
Андраник Хачатрян назначен министром экономики НКР и освобожден от должности министра сельского хозяйства НКР. Министром сельского хозяйства назначен Арам Мхоян.
Левон Григорян назначен министром-руководителем Аппарата Правительства НКР и освобожден от должности руководителя Аппарата Правительства.
Славик Асрян назначен министром образования, науки и спорта НКР и освобожден от должности министра образования и науки.
Спартак Тевосян назначен министром финансов и освобожден от должности министра финансов и экономики.
Акоп Каграманян освобожден от должности министра по производственным инфраструктурам НКР.
Артак Балаян назначен советником Президента НКР-начальником экономического управления и освобожден от должности начальника Государственной налоговой службы при Правительстве НКР.
Армине Алексанян назначена заместителем министра иностранных дел НКР.
Заместитель председателя Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве НКР Максим Алексанян освобожден от временного исполнения обязанностей председателя Государственного комитета кадастра недвижимости НКР.