Հասարակություն 13:18 01/09/2015
Վահագն Հովնանյանի մասնակցությամբ իրականացվել են ռազմավարական կարևոր նշանակություն ունեցող ծրագրեր. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 1-ին ցավակցական հեռագիր է հղել բարերար Վահագն Հովնանյանի ընտանիքին:
Ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա բարերար, հայ ժողովրդի արժանավոր զավակ Վահագն Հովնանյանի մահվան մասին:
Վահագն Հովնանյանը բացառիկ անձնավորություն էր, մեծ հայրենասեր, ով իր ամբողջ կյանքը նվիրել է հարազատ ժողովրդին, հայոց անկախ պետականության զարգացմանը և զորացմանը, համահայկական խնդիրների լուծմանը: Նրա գործուն մասնակցությամբ իրականացվել են ռազմավարական կարևոր նշանակություն ունեցող տարբեր ծրագրեր:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի կապակցությամբ ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Վահագն Հովնանյանի ընտանիքին, նրա հարազատներին ու մերձավորներին: Նրա հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր սրտերում»:

Politics 14:04 01/09/2015
On 1 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a condolence letter to the family of philanthropist Vahagn Hovnanian.
The letter runs as follows: “I have learnt with deep sorrow about the death of philanthropist, deserved son of the Armenian nation Vahagn Hovnanian.
Vahagn Hovnanian was a remarkable person, a great patriot, who devoted his entire life to his native people, the development and reinforcement of the Armenian independent statehood, resolution of pan-Armenian issues. Various projects of strategic significance were implemented with his active participation.
In this hour of irretrievable loss on behalf of the Artsakh people, the authorities and personally myself I express condolences and support to Vahagn Hovnanian's family, his relatives and friends. His memory will always stay bright in our hearts”.