Հասարակություն 13:18 01/09/2015
Վահագն Հովնանյանի մասնակցությամբ իրականացվել են ռազմավարական կարևոր նշանակություն ունեցող ծրագրեր. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 1-ին ցավակցական հեռագիր է հղել բարերար Վահագն Հովնանյանի ընտանիքին:
Ցավակցական հեռագրում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա բարերար, հայ ժողովրդի արժանավոր զավակ Վահագն Հովնանյանի մահվան մասին:
Վահագն Հովնանյանը բացառիկ անձնավորություն էր, մեծ հայրենասեր, ով իր ամբողջ կյանքը նվիրել է հարազատ ժողովրդին, հայոց անկախ պետականության զարգացմանը և զորացմանը, համահայկական խնդիրների լուծմանը: Նրա գործուն մասնակցությամբ իրականացվել են ռազմավարական կարևոր նշանակություն ունեցող տարբեր ծրագրեր:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից անդառնալի կորստի կապակցությամբ ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Վահագն Հովնանյանի ընտանիքին, նրա հարազատներին ու մերձավորներին: Նրա հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր սրտերում»:

Политика 13:45 01/09/2015
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 1 сентября направил телеграмму соболезнования семье благотворителя Ваагна Овнаняна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В телеграмме говорится:
«С глубоким прискорбием узнал о смерти благотворителя, достойного сына армянского народа Ваагна Овнаняна.
Ваагн Овнанян был исключительной личностью, большим патриотом, посвятившим всю свою жизнь родному народу, развитию и усилению независимой армянской государственности, решению общеармянских задач. При его действенном участии были осуществлены различные программы, имеющие важное стратегическое значение.
В связи с невосполнимой потерей от имени народа, властей и от себя лично выражаю соболезнования семье Ваагна Овнаняна, его родным и близким. Память о нем навсегда сохранится в наших сердцах».