Հասարակություն 15:45 03/09/2015
Նախօրեին Հայաստանի հյուսիսի-արևելյան շրջանում հակառակորդի կրակոցներից մահացել է պայմանագրային զինծառայող Հայկ Կառլենի Թևոյանը, ծնված 1975 թվականին: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա ասաց, որ երեկ երեկոյան հակառակորդը կրկին սկսել է ակտիվ կրակոցներ, հատկապես Տավուշի հատվածում, սահմանի ողջ երկայնքով կրակոցները, ինտենսիվ խախտումները շարունակվել են մինչև ուշ գիշեր: Կրակել են տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, մեծ տրամաչափի գնդացիներ, դիպուկահարներ, 60-82 մմ ակնանանետեր, որոնց արկերը բավականաին մեծ քանակ են կազմում:
«Հակառակորդը լռել է միայն մեր պատասխանից հետո»- ասաց Ա. Հովհաննիսյանը՝ ընդգծելով, որ իրավիճակը վերահսկելի է, հակառակորդի կրակը լռեցվել է:
Նախորդ երկու օրվա ընթացքում, ըստ նրա, լարվածության ընթացքում հակառակորդն ունեցել է զոհեր, ծանր վիրավորներ:

Регион 16:17 03/09/2015
В результате выстрелов ВС Азербайджана накануне, 2 сентября, в северо-восточном направлении границы погиб армянский военнослужащий контрактной службы Айк Карленович Тевоян, 1975 г.р.. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, накануне противник вновь вел активный обстрел армянских позиций, в частности в тавушском направлении, интенсивные выстрелы продолжались до поздней ночи вдоль всей линии границы.
Противник стрелял из стрелкового оружия разного калибра, крупнокалиберных пулеметов, 60- и 82-миллиметровых минометов, были использованы снайперы.
«Активность противника была пресечена в результате ответных действий армянской стороны», – сказал Арцрун Ованнисян, добавив, что ситуация находится под контролем.
За предыдущие 2 дня, как отметил пресс-секретарь министра обороны Армении, ВС Азербайджана понесли потери.