Հասարակություն 15:45 03/09/2015
Նախօրեին Հայաստանի հյուսիսի-արևելյան շրջանում հակառակորդի կրակոցներից մահացել է պայմանագրային զինծառայող Հայկ Կառլենի Թևոյանը, ծնված 1975 թվականին: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նա ասաց, որ երեկ երեկոյան հակառակորդը կրկին սկսել է ակտիվ կրակոցներ, հատկապես Տավուշի հատվածում, սահմանի ողջ երկայնքով կրակոցները, ինտենսիվ խախտումները շարունակվել են մինչև ուշ գիշեր: Կրակել են տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից, մեծ տրամաչափի գնդացիներ, դիպուկահարներ, 60-82 մմ ակնանանետեր, որոնց արկերը բավականաին մեծ քանակ են կազմում:
«Հակառակորդը լռել է միայն մեր պատասխանից հետո»- ասաց Ա. Հովհաննիսյանը՝ ընդգծելով, որ իրավիճակը վերահսկելի է, հակառակորդի կրակը լռեցվել է:
Նախորդ երկու օրվա ընթացքում, ըստ նրա, լարվածության ընթացքում հակառակորդն ունեցել է զոհեր, ծանր վիրավորներ:

Politics 17:28 03/09/2015
Armenian contract serviceman Hayk Devoyan, 40, was killed as Azerbaijani troops opened gunfire yesterday, on September 2. The incident took place in the northeastern direction of the border, Armenian Defense Ministry’s spokesman Artsrun Hovhannisyan said at a press conference today.
In his words, yesterday Armenian frontline positions, in particular those in Tavush province, were under intense gunfire of Azerbaijani troops, and heavy fire continued until late at night along the entire line of contact.
Azerbaijan used small arms of various calibers, large-caliber machine guns, 60 mm and 82 mm mortars, and snipers.
“The enemy’s activity was suppressed as a result of actions the Armenian side took in response,” A. Hovhannisyan said adding that the situation is under control.