Տնտեսություն 11:31 10/10/2015
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար և Գյուղատնտեսության աշխատողի օրվա կապակցությամբ «Անանիա Շիրակացի» մեդալով պարգևատրվել է 1 հոգի, «Երախտագիտություն» մեդալով՝ 7 հոգի:
Նախագահի հրամանագրով` 2015 թվականի հացահատիկային մշակաբույսերի բերքահավաքն անկորուստ անցկացնելու աշխատանքներին աջակցելու, հրդեհավտանգ իրավիճակները վերահսկելու և հրդեհների դեմ պայքարին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու համար Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության 20 աշխատող պարգևատրվել է «Երախտագիտություն» մեդալով: Ծառայության 150 աշխատող, համաձայն Նախագահի կարգադրության, արժանացել է դրամական պարգևատրման:

Общество 11:54 10/10/2015
Президент НКР наградил 20 сотрудников Государственной службы по чрезвычайным ситуациям медалью «Благодарность»
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян подписал указы и распоряжение о награждении. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
За заслуги перед НКР и в связи с Днем работника сельского хозяйства медалью «Анания Ширакаци» награжден 1 человек, медалью «Благодарность» награждены 7 человек.
В соответствии с указами, 20 работников Государственной службы по чрезвычайным ситуациям при правительстве НКР награждены медалью «Благодарность» – за содействие работам по сбору урожая зерновых культур 2015 года без потерь, за контроль над пожароопасными ситуациями и активное участие в борьбе с пожарами.