Հասարակություն 10:06 18/11/2015 Արցախ
Նոյեմբերի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը նկատվել է հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների նվազում: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, նշված ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 35 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 500 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Daily press 12:34 18/11/2015
There was a decline in the number of ceasefire violations on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan yesterday, on November 17, and the night of November 18, according to the press service of Defense Ministry of the Nagorno Karabakh Republic.
During the indicated period the Azerbaijani side violated the ceasefire about 35 times on the line of contact. Azerbaijani frontline units fired over 500 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and AGS-17 grenade launchers.
The frontline units of NKR Defense Army control the operational situation and continue performing confidently their military duties.