Իրավունք 11:45 26/11/2015 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատախազության օրվա առթիվ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ուղերձում ասված է.
«Դատախազության հարգելի՛ աշխատակիցներ և վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ բոլորիդ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Մենք ամեն տարի նշում ենք այս տոնը ու կարևորում ձեր չափազանց պատասխանատու և պահանջված աշխատանքը մեր երկրի կյանքում ու Արցախի պետականաշինության գործընթացում:
Դատախազությունը մեր հանրապետության այն կառույցներից է, որն իր ամենօրյա բարդ ու դժվարին աշխատանքով պաշտպանում է պետության ու հասարակության շահերը, պահպանում օրինականությունը, կազմակերպում անզիջում պայքար հանցավորության դեմ: Եվ պատահական չէ, որ գերատեսչության առջև ծառացած խնդիրները մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, հետևողականորեն արվում է հնարավորը ձեր աշխատանքային պայմանների բարելավման, սոցիալական հարցերի լուծման ուղղությամբ:
Դատախազության օրվա առթիվ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ոլորտի բոլոր ներկայացուցիչներին, մաղթում եմ խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Политика 11:57 26/11/2015 НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 26 ноября направил поздравительное послание по случаю Дня прокуратуры. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
«Уважаемые сотрудники и ветераны прокуратуры!
От имени властей Республики Арцах и от себя лично поздравляю всех вас с профессиональным праздником!
Мы каждый год отмечаем этот праздник и придаем важное значение вашей работе, крайне ответственной и востребованной в жизни страны и в процессе государственного строительства в Арцахе.
Прокуратура является одной из тех структур нашей республики, которая своей ежедневной сложной и трудной работой защищает интересы государства и общества, охраняет законность, организовывает бескомпромиссную борьбу с преступностью. И не случайно задачи, стоящие перед ведомством, всегда находятся в центре внимания властей, последовательно делается все возможное для улучшения условий вашего труда, решения социальных проблем.
По случаю Дня прокуратуры вновь поздравляю всех представителей сферы, желаю мира, крепкого здоровья, успехов и всех благ!»