Իրավունք 11:45 26/11/2015 Հայաստան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 26-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատախազության օրվա առթիվ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ուղերձում ասված է.
«Դատախազության հարգելի՛ աշխատակիցներ և վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ բոլորիդ մասնագիտական տոնի առթիվ:
Մենք ամեն տարի նշում ենք այս տոնը ու կարևորում ձեր չափազանց պատասխանատու և պահանջված աշխատանքը մեր երկրի կյանքում ու Արցախի պետականաշինության գործընթացում:
Դատախազությունը մեր հանրապետության այն կառույցներից է, որն իր ամենօրյա բարդ ու դժվարին աշխատանքով պաշտպանում է պետության ու հասարակության շահերը, պահպանում օրինականությունը, կազմակերպում անզիջում պայքար հանցավորության դեմ: Եվ պատահական չէ, որ գերատեսչության առջև ծառացած խնդիրները մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, հետևողականորեն արվում է հնարավորը ձեր աշխատանքային պայմանների բարելավման, սոցիալական հարցերի լուծման ուղղությամբ:
Դատախազության օրվա առթիվ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ոլորտի բոլոր ներկայացուցիչներին, մաղթում եմ խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Society 13:21 26/11/2015
On 26 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Day of the Public Prosecutor’s Office.
“Dear workers and veterans of the Office of Public Prosecutor,
On behalf of Artsakh Republic authorities and personally myself I congratulate all of you on your professional holiday.
We mark this day every year and highlight responsible and demanded work you have been carrying out for our country and in the state-building process of Artsakh.
The Office of Public Prosecutor is among those structures of our republic, which protect the interests of the state and society through daily hard and challenging work, maintain law and order, carry out uncompromising fight against crime. This is why issues the structure faces are always at the spotlight of the authorities; everything possible is done towards improving your working conditions, solving social issues on a continuous basis.
On the Day of the Public Prosecutor’s Office I once again congratulate all the representatives of the sphere, wish peace, robust health, success and all the best”.