Հասարակություն 16:34 17/03/2016 Հայաստան
Հռոմի Ֆրանցիսկոս Պապը Սուրբ Աթոռում ՀՀ դեսպան Միքայել Մինասյանին պարգևատրել է Պիոս Պապի ասպետական ուխտի Մեծ Խաչի շքանշանով: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Վատիկանի Առաքելական Պալատում մարտի 16-ին տեղի ունեցած հանդիսավոր արարողության ժամանակ Սուրբ Աթոռի Պետական Քարտուղարության տեղապահ արքեպիսկոպոս Ջովաննի Անջելո Բեչուն դեսպան Մինասյանին է հանձնել Պիոս Պապի ասպետական ուխտի Մեծ Խաչի շքանշանը:
Ինչպես գրված է շքանշանի շնորհման մասին Հռոմի Պապի կոնդակում, Միքայել Մինասյանը քահանայապետական այս դասի կոչմանն արժանացել է «...որպես ակնառու ապացույց՝ պաշտոնապես վկայելու Ձեր հանդեպ ունեցած Մեր բարեսիրության»:

Общество 17:36 17/03/2016 В мире
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Святом Престоле (Ватикане) Микаел Минасян был награжден Папой Римским Франциском рыцарским орденом Большого креста Папы Пия. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Орден послу М. Минасяну вручил 16 марта на торжественной церемонии в Апостольской Палате Ватикана заместитель Государственного секретаря Святого престола архиепископ Джованни Анджело Беччу.
Как отмечено в послании Папы Римского Франциска, орден присужден Микаелу Минасяну в качестве «наглядного доказательства с целью официально засвидетельствовать добросердечное отношение» к послу.