Քաղաքական 09:25 04/04/2016 Հայաստան
Առավոտյան մարտերում հայկական ստորաբաժանումները 3 նոր տանկ են խոցել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն, ապրիլի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանականհակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը ականանետերից ու հրանոթներից շարունակել է  արկակոծել ՊԲ առաջնային դիրքերն ու մերձակա հայկական բնակավայրերը: Առավոտյան ժամը 07:00-ի սահմաններում առավել ինտենսիվ հրետակոծություններ են սկսվել շփման գոտու հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով: Ադրբեջանական բանակը կիրառում է 152 միլիմետրանոց հրանոթներ, «Գրադ»  կայանքներ և տանկեր: Հակառակորդի ագրեսիվ գործողությունները ճնշելու ուղղությամբ ՊԲ առաջապահ ուժերը ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները և վստահաբար իրականացնում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Общество 10:22 04/04/2016 Регион
Утром 4 апреля в ходе продолжающихся боев на линии соприкосновения  карабахских и азербайджанских войск армянским подразделениям удалось уничтожить еще 3 танка ВС Азербайджана. Об этом сообщил на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Отметим, немногим ранее пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики передала: в ночь с 3 на 4 апреля по всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из минометов и пушек продолжили обстреливать позиции Армии обороны и близлежащие армянские населенные пункты. Около 07:00 утра наиболее интенсивные артобстрелы начались в юго-восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения. Азербайджанская армия использует 152-мм  пушки, установки «Град» и танки.