Քաղաքական 09:25 04/04/2016 Հայաստան
Առավոտյան մարտերում հայկական ստորաբաժանումները 3 նոր տանկ են խոցել: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության համաձայն, ապրիլի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանականհակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը ականանետերից ու հրանոթներից շարունակել է  արկակոծել ՊԲ առաջնային դիրքերն ու մերձակա հայկական բնակավայրերը: Առավոտյան ժամը 07:00-ի սահմաններում առավել ինտենսիվ հրետակոծություններ են սկսվել շփման գոտու հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով: Ադրբեջանական բանակը կիրառում է 152 միլիմետրանոց հրանոթներ, «Գրադ»  կայանքներ և տանկեր: Հակառակորդի ագրեսիվ գործողությունները ճնշելու ուղղությամբ ՊԲ առաջապահ ուժերը ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները և վստահաբար իրականացնում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Society 11:14 04/04/2016 NKR
Spokesperson of the Armenian Ministry of Defence Artsrun Hovhannisyan informed that Armenian units have destroyed three Azerbaijani tanks during the morning fights. Hovahannisyan comments came in a Facebook post.
As NKR Defense Army reported earlier Azerbaijani forces opened fire from mortars and cannons towards front bases and nearby Armenian residential areas on the night of April 3-4.
According to the information, intense shelling started on the southeast and northeast directions of the Line of Contact at about 7:00 AM. The Azerbaijani army uses 152mm cannons, Grad rocket system and tanks.