Քաղաքական 11:22 22/04/2016 Հայաստան
Պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ ‪Լավրով‬ը ՀՀ արտաքին գործերի նախարար  Էդվարդ Նալբանդյանի հետ այցելեց Ծիծեռնակաբերդ, ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Նախարարները Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ  շրջեցին  Ցեղասպանության թանգարանում:
Նշենք, որ  ՌԴ արտգործնախարարը Հայաստան է եկել նախօրեին: Ծրագրված է Հայաստանի և Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, որից հետո նրանք հանդես են գալու մամլո ասուլիսով:

Politics 12:30 22/04/2016 Armenia
Russia’s Minister of Foreign Affairs Sergey Lavrov who is paying an official visit to Armenia attended Tsitsernakaberd Memorial with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan to commemorate the victims of the Armenian Genocide and laying a wreath at the monument.
According to the release issued by the MFA, Ministers Lavrov, Nalbandyan toured the Armenian Genocide Museum-Institute.
To remind, Sergey Lavrov arrived in Yerevan on April 21. Negotiations are expected to be held between the two ministers to be followed by a joint press conference.