Հասարակություն 18:04 24/04/2016 Հայաստան
Մենք առաջին քայլերն անում ենք, որպեսզի Հայաստանը դարձնենք աշխարհում միջազգային մարդասիրության կենտրոն: Այս մասին Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց 100 LIVES նախաձեռնության համահիմնադիր Նուբար Աֆեյանը:
Նրա խոսքերով՝ այդ քայլով ցանկանում են ցույց տալ, որ հայերն առաջ են գնում. «Անշուշտ ուզում ենք ապացուցել, որ մենք որքան ավելի լավ ենք աշխատում, ավելի լավ, ազնիվ քայլեր ենք անում, այդքան մեր թշնամիները ավելի վատ քայլեր են անում: Եվ թող աշխարհը տեսնի մեր մեջ եղած տարբերությունը»:
Անդրադառնալով  «Ավրորա» մրցանակաբաշխությանը, ինչպես նաև Aurora Dialogues խորագրով ֆորումի ժամանակ հնչած զեկույցներից հետո մարդկանց մտածելակերպի փոփոխությանը,  Նուբար Աֆեյանն ասաց,  որ այդ զեկույցներից, հրապարակումներից հետո շատ բան կփոխվի:
«Տարբեր մարդիկ գալիս են այստեղ, տեսնում են հայի ոգին, մեր տառապանքը, հավատը և այդ ամենը օգնելու է, որ մարդկանց մեջ շատ բան փոխվի: Անշուշտ աշխարհը մեզ օգնելու է, ճանաչելու է և  մեզ ուշադրություն է դարձնելու»,- նշեց Նուբար Աֆյանը:
Նրա խոսքերով՝  «Ավրորան» դառնալու է ամենամյա մրցանակաբաշխություն և անելու են ավելին, որպեսզի իրենց առջև դրված նպատակը կյանքի կոչվի: Իսկ դա, ըստ նրա,  մարդասիրությունն է, որի կենտրոններից մեկը պետք է դառնա Հայաստանը:

Society 19:30 24/04/2016
We are making first steps toward turning Armenia into a global humanitarian center, an American-Armenian entrepreneur, co-founder of the 100 Lives initiative Noubar Afeyan told Panorama.am. To him, the initiative comes to demonstrate that Armenians are moving forward.
“That is for sure we want to prove that the more we work well and take sincere actions, the more our enemies make bad steps. The world should judge the difference between them and us,” Afeyan stressed.
Moving on the Aurora Prize and the change of mentality after reports presented at the Aurora Dialogues within the scope of the forum, Noubar Afeyan expressed confidence much would be changed.
“Different people visit Armenia, feel the Armenian spirit, our sufferings, belief, and those altogether will bring change to their understanding. The world will undoubtedly assist us, acknowledge and pay attention to us,” Afeyan noted.
He then informed that Aurora will become an annual ceremony, and they are committed to do even more to realize their wishes into reality. One idea is the promotion of humanitarianism and Armenia should become a global center for that.